Czytasz posty wyszukane dla hasła: Sklep Numizmatyczny Gdańsk

Temat: Jaki sklep numizmatyczny polecicie w trójmieście?

W Gdańsku Głównym w budynku dworca- za McDonaldem jest porządny sklepik- mały, lecz w zasadzie wszystko mają, a na dodatek ceny nie szokują tak jak w pozostałych.Na "+" przemawia miła obsługa.
W zasadzie to tyle- innych sklepów( jeśli są ) nie miałem okazji odwiedzić.

Co do innych sklepów:
1. W Gdańsku na ulicy Długiej jest sklep - po lewej stronie idąc od strony Złotej Bramy (ok. 2oo m)

Kupowałem tam raz - całkiem niedawno zresztą. Pan wysypał mi PRL z pudełka - gdzie wszystkie monety turlały się ze sobą - udało mi się wybrać z tego 1 monetę, która była w stanie menniczym - gdyby były przechowywane w inny sposób na pewno większa ich liczba zadowoliłaby mnie swoim stanem zachowania. Cena podyktowana na podstawie katalogu - udało mi się utargować 1/3 z tej ceny.

2. We Wrzeszczu - po wyjściu z dworca PKP w kierunku centrum Manhattan też jest jakiś sklepik - ale zaopatrzenie ma żadne (nie pamiętam, bym widział tam jakieś monety )

Podsumowując - mimo, iż Trójmiasto jest całkiem dużą aglomeracją, ciężko tutaj o sklepy numizmatyczne z prawdziwego zdarzenia (jako jedynego spełniające większość moich wymagań mogę przedstawić wspomniany wcześniej e-kolekcjoner) .... a szkoda ....


Temat: Sklepy numizmatyczne.
Zawitałem w ostatnich dniach do Krakowa. Służbowo. Ale nie ma tego złego... Postanowiłem odwiedzić sklep numizmatyczny. A nóż coś się znajdzie? Od mojego ostatniego pobytu w dawnej stolicy trochę się pozmieniało. Wszedłem do pierwszego sklepu, powstał niedawno, pomyślałem - zobaczę. Od progu uderzył mnie lustrzany blask monet "nigdy nie wyjmowanych z kapsla". Pod ladą, na ladzie, na półkach, w witrynie... Same błyszczące wachlarze, monety oksydowane, z bursztynem, z cyrkonią, z Bóg wie czym jeszcze. A na honorowym miejscu - 1000-lecie zjazdu w Gnieźnie. Moneta z niemal 6-letnim rodowodem (potwierdzone certyfikatem). Oślepiony lustrzanym blaskiem zacząłem szukać czegoś starszego niż III Rzeczpospolita. Sprzedawca, zdziwiony, że nie dostaję ślinotoku na widok samych menniczych i zakapslowanych okazów oderwał się od telefonu komórkowego i zapytał: "Czego pan szuka?". Jego zdziwienie sięgnęło zenitu, gdy usłyszał, że ktoś zbiera monety o wartości poniżej średniej krajowej. Podsunął mi kilka wytartych sztuk (były w sklepie, tylko dobrze schowane) po czym całą uwagę poświęcił klientowi, który zastanawiał się, w którą ze współczesnych monet zainwestować 9000 PLN. Uciekłem.

Błąkając się po rynku trafiłem do innego sklepu. Wchodzę, a tam ciemno... cicho... Zapach machoniu, leżące swobodnie grosze, trojaki, orty. Polska międzywojenna, Getto i Wolne Miasto Gdańsk. I numizmatyk za ladą. Rozmowa potoczyła się sama.

Dobrze, że są takie miejsca. Dobrze, że w sklepie można jeszcze wziąć monetę do ręki, poczuć jej ciężar i jej historię. Coraz częściej bowiem odziela nas od monety plastikowy kapsel, certyfikat, pudełko. "Nigdy nie otwierane" rzecz jasna.

Temat: album na monety, gdzie?


gdzie w Gdansku, mozna kupic album na monety?


o ile dobrze pamietam na ul. Piwnej w Gdansku jest sklep numizmatyczny,
jezeli jeszcze istnieje to powinienes tam znalezc albumy na monety do wyboru
do koloru :-)

Temat: Numizmatyka w Trójmieście?
Gdański Gabinet Numizmatyczny, Soplicy 13a, Gdańsk i sklep internetowy: http://www.interkolekcjoner.pl/
Sopocki Dom Aukcyjny: http://www.sda.pl/
Sklep Hobby, Dworcowa 7, Gdynia
Gabinet Numizmatyczny, Szeroka 119/120, Gdańsk
Temat: Pytanie o zakup monet po cenach nbp
Na ogół sie nie wtrącam w takie tematy, bo zawsze ktoś świetnie poradzi. Ale zrobię wyjątek. Otóż zupełnie nie rozumiem, dlaczego ktoś miałby problem z nabyciem monet : po pierwsze np. Gdańsk - obecnie od maja sklep numizmatyczny mieści się obok młyna lub jak kto woli wis-a-wis starego NOT'u, czyli centrum, Stary Młyn, samo super centrum, ulica chyba Na Piaskach, sklep "Kolekcjoner". Tam masz za darmo abonament jaki sam sobie wymyślisz, bez opłat itd. Możesz kupić dokładnie tak jak w NBP'ie (sklepy mają rabaty od Banku i to cała tajemnica), sprzedają po dokładnie takiej cenie w jakiej robi to Bank. Po co jakieś Allegro itd. Dowiesz się wszystkiego, obejrzysz na miejscu co nieco i masz juz problem z głowy.
Osobiście "zabezpieczam" się dodatkowo płatnym abonamentem w tutejszej firmie której jest to forum. Po co ? Skoro jest płatny, to chocby moneta była najrzadsza to i tak ta firma zapewni mi monetkę bez wzg. na ..... cokolwiek. Kto chce to może inaczej, ja mam abonament w dwóch miejscach. Poza tym ten sklep to poważna firma i mimo podwyższonej ceny daje jakieś gwarancje i płaci vat, podatek (pow. 1 tys. zł powstaje obowiazek podatkowy..), warto miec kwit fakturę zakupu jeśli będziesz zbierał np. monetki Au i polskie i zagraniczne. itd.
Pozdr.Temat: album na monety, gdzie?


o ile dobrze pamietam na ul. Piwnej w Gdansku byl kiedys sklep
numizmatyczny, jezeli jeszcze istnieje to powinienes tam znalezc albumy na
monety, do wyboru do koloru :-)


Dobrze, Darku, pamietasz jest sklep numizmatyczno-filatelistyczny na Piwnej
i ma albumow do wyboru do koloru (osobiscie kupuje tylko foliowe "wkladki" a
za album robi zwykly segregator).
:)

Pozdrawiam
giga

---
Outgoing mail is certified Virus Free.
Checked by AVG anti-virus system (http://www.grisoft.com).
Version: 6.0.710 / Virus Database: 466 - Release Date: 2004-06-23

Temat: gdzie- lupa


| potrzebuje na prezent lupę (do krzyżówek, map- nic nadzyczajnego,
ale żeby
| nie było to szkiełko, które zaraz sie porysuje :)
| sklepy filatelistyczne?- też nie wiem, gdzie owe są :|

| chodzi mi o  Wrzeszcz, Gdańsk


na abrahama chyba jeszcze jest sklep numizmatyczny,tam gdzie sa kantory

andrzej

Temat: Jaszczurka - powtorka z rozyrywki??
Właśnie załózcie sobie nowy temat pt. pijani , narkomani i z pistoletami przy głowach sprzedaja jaszczura po 14,99 kupowac czy nie ??? do pana Mariusza W . czy pan jest aż tak naiwny że myśli że e-kolekcjoner-pl kupuje jaszczurke po 110 zł zeby sprzedać u siebie po cenie emisyjnej 96 zł hehe rozmieszył mnie pan znam ten sklep numizmatyczny bardzo dobrze bo jestem akurat z gdańska i zapewniam pana że nikt powtarzam panu nikt nie kupi u nich jaszczrki po 96 zł a napewno niesprzedawał czegos czego niema potwierdzonego przez nbp pan jest śmiesznyTemat: Jaszczurka - powtorka z rozyrywki??

czy pan jest aż tak naiwny że myśli że e-kolekcjoner-pl kupuje jaszczurke po 110 zł zeby sprzedać u siebie po cenie emisyjnej 96 zł hehe rozmieszył mnie pan znam ten sklep numizmatyczny bardzo dobrze bo jestem akurat z gdańska i zapewniam pana że nikt powtarzam panu nikt nie kupi u nich jaszczrki po 96 zł
a napewno niesprzedawał czegos czego niema potwierdzonego przez nbp pan jest śmieszny
A co do Osadnictwa MIRAS PL chyba ma rację a jeżeli nie to proszę zaprzeczyć.. i nie udawać niewiniątka.

Prawnie umotywowałem wycofanie umowy, co Kupujący sam przyznał-nawet przelewu nie wykonał, także nie widzę problemu.
Temat: Zamarzają serwery czy co?
Należy rozmawiać, bowiem naprawdę fatalnie net Wam pracuje - dziś należy wymagać już innych niż kiedyś parametrów, w końcu znana firma "e-numizmatyka.pl" powinna śmigać jak złoto : tymczasem ładują się stronki jakby to była amatorska hobbystyczna zabawa w sklep
Inna sprawa, że już prawie nic w sklepie dot. złota nie pozostało, poza lokacyjnym Au i może kilkoma produktami, wszystko pewnie powędrowało na aukcje Allegro Wcześniej w sklepie dawało się kupować monety - dziś mam do wyboru : Słowackiego za 4.5, ponad 7.5 za Gdańsk czy Świętego W. jeszcze może M. Kopernika 1.3, ale ten od dawna tkwi. Dodam jeszcze dzisiejszą nowość czyli Turyn, fajnie ale grzebię w sklepie, szukam i .... zero nowości dla zbieraczy (o włos napisałbym zwieraczy, ech co za wpada), sorry - dla numizmatyków amatorów monet Au. Nie ma już na rynku żadnych donosicieli monet ?Temat: Spadek popytu - spadek cen - Jak się zachować?

Może jelonku kiedyś firmy prowadziły biznes w systemie "kupić taniej sprzedać drożej"
Ale teraz to było nieopłacalne...
"kupić, potrzymać, sprzedać" dawało kilkudziesięcio (średnio) procentowe zyski na wszystkich monetach

.


chyb mówisz o firmach z allegro dysponujących wkładem 50 0000 zł

dla mnie to nie firmy. i'm sorry

dla mnie firma to numizmatyka, e-m.... , firma Pawła Niemczyka . firma z gdańska z "pumą" w znaku i firma z nazwa od orła i kilka duzych sklepów fizycznych

pozostałe firmy to "wygłup"

ten wygłup moze i działał w myśle schematu który eymieniłeś

firmy o których mowa wyzej - nie.

i wiem co mówie
Temat: Sklepy numizmatyczne
A zna ktoś adresy sklepów numizmatycznych i giełd w Gdańsku?
Temat: Sklepy numizmatyczne i giełdy Trójmiasto.
Witam.
Jestem początkującym kolekcjonerem monet. Wciągnołem się, i chciałbym zakupić troszkę okazów. Mieszkam w Oliwie. Prosiłbym kolekcjonerów z Trójmiasta o spis sklepów i giełd z monetami. Najlepiej od Gdańska, poprzez Sopot a skończywszy na Gdyni.
Pozdrawiam.Temat: DUKATY KRAKOWSKIE-KRAKI-CZY WARTOZ tego co mi wiadomo, dziś rano było złoto na rynku krakowskim i srebro. Srebra jeszcze kilka sztuk zostało - tak mi Znajomy pisał około godziny 15, że jest jeszcze kilka sreberek do kupienia na krakowskim rynku na stoisku Mennicy Polskiej.

WYsypu aukcji ze srebrem, nie ma, jest ich zaledwie kilka a to dlatego, ze gro jak juz pisałem trafiło do miłośników miasta, a na rynek numizmatyczny dostało sie niewiele.

Jest to identyczna sytuacja jak w ptrzypadku Talaró gdańskich, gdzie duża częśc srebra zostałą kupiona przez osoby związane z osobą L.Wałęsy i Solidarności, a na wtóy rynek trafiło niewiele. Stąd cena srebrnych talarów tak wzrosła. POdobnie może być z Krakami srebrnymi.


wiesz może ile złotych monet było dostępnych? i czy zaraz się rozeszły?
srebrne jednak trochę słabo się sprzedają, na bpr dalej są...
w sumie niewiadomo ile zostało...

mam nadzieję jednak,że szybko się sprzedadzą.

różnica ze srebrnymi talarami była taka,że przed emisją sklepy num. porządnie się w nie zaopatrzyły, a srebra w Gdańsku było niewiele i tylko co 50-ty zainteresowany nim je dostał...Poza tym zainteresowanie całej Polski było ogromne,ludzie przyjeżdżali z całej Polski do Gdańska... no i na allegro ceny były 2xwiększe niż emisyjna przed i w dniu emisji ... no i temat Wałęsa...

wyższość Talarów jest jednak widoczna

ale Kraki mają coś czego nie ma Talar - mianowicie - seria
i tu można upatrywać zysku długoterminowego i pewności,że nikt nie będzie trzymał przez kilka lat blaszek , ale monety o jakiejś wartości pieniężnej (pomijam sprawy sentymentalne) (ja do moich Talarów Gdańskicj jestem przywiązany )...
ale Kraki też dadzą się lubić

znów nazywasz siebie prawdziwym kolekcjonerem hahahahahah
prawdziwi kolekcjonerzy nie zbierają żetonów...wasik:D
co najwyżej kolekcjonerzy...Temat: spadek cen złotych monet - kupować czy sprzedawać?
Panowie, spoko, to nie jest tak prostackie aby mozna sobie ustawiać plany ....
Generalnie osób, które coś tam przepłaciły lub kupiły drożej jest cała masa, gdyby nie taka sytuacja to byliby sami wygrani. Nawet ci wygrani tez mają swoje wtopy i gorsze zakupy. Tak to juz jest ; raz uda Ci się super inwestycja i kupno za grosze a innym razem płacisz frycowe za brak opanowania / nerwów, albo zwyczajnie za złą ocenę rynku. Mówicie jedynie o walorze inwestycyjnym pomijając całkowicie walory numizmatyczne: a często trzeba wziąść pod uwagę fakt, że monet juz się nie uzupełnia i raz wypuszczonej monety więcej na rynku nie będzie niż jest obecnie, może być tylko mniej. Czyli wszystko jest mozliwe, skoki cen nadal mogą się odbywać, w horyzoncie czasowym kilku lat lub wiekszym, powyżej 10-20 lat (cóż to jest dla monet - spójrzmy na 200 zł Sienkiewicz, 200 zł Gdańsk/1000 lecie, Święty Wojciech, wcześniej XIII Konkurs Pianistyczny czyli Chopin - jak szybko poleciało 10 lat i jakie ceny mamy dziś. Nawet jeśli chwilowo spadną to i tak wrócą na poziomy jeszcze wyższe niż obecne, po prostu jest ich coraz mniej albo coraz trudniej sa dostępne. Ale za każde pieniądze można kupić każdą monetę : wczoraj miałem żartobliwą rozmowę, kiedy poważna firma zaproponowała/zapytała raczej, czy nie chciałbym monety Papieża, 12 uncjówki, nakład szt 5, za cene, hehe 400 tys zł. Na mój śmiech usłyszałem pytanie i zdziwienie - kolego, do końca roku ta cena wzrośnie o 50 tys zł. Niech to będzie marketing, ale faktem jest, że im droższa moneta tym szanse na to, że jej cena znacząco spadnie w przyszłości jest raczej żadna, cena będzie stale rosła.
Należy pamiętać, że wzrasta stale ilość osób zainteresowanych monetami, zbieranie więc (kupowanie nawet po chwilowo wyższych cenach), monet zarówno Au jak i Ag (Ag w tutejszym sklepie mają wskaźniki wzrostów piorunujące - np. 14 tys % wzrostu cen ! a 10 000% czy mniej 5ooo% jest całkiem sporo), ma spory jak dla mnie sens, nie zamartwiam się, że np. Słowackiego kupiłem za 4450 co dziś jest śmiesznie zawyżoną ceną, poczekam bo w dłuższej perspektywie to się wyrówna Nie kupujmy monet na kilka miesięcy ale na lata I nie da się kupować zawsze po najkorzystniejszej cenie, czasem kupi się niestety zbyt drogo, ale to tylko w danej chwili jest bolesne, ostatecznie się opłaci, kwestia czasu.
PozdrTemat: Okazja zycia!


Miedziaki zamiast złotych monet
Roman Daszczyński
2008-02-22, ostatnia aktualizacja 2008-02-22 21:17

Gdynianin kupił od przypadkowo spotkanej osoby garść złotych monet za 20 tys. zł. Okazało się, że to zwykłe miedziane jednopensówki. Kilka dni wcześniej w taki sam sposób pieniądze stracił mieszkaniec Słupska
Zobacz powiekszenie
W Gdyni ofiarą oszustów padł 80-latek. W czwartek spacerował po skwerze Kościuszki, gdy zaczepił go nieznajomy mężczyzna. Okazało się, że to Rosjanin mówiący łamaną polszczyzną. Miał do sprzedania stare złote monety w atrakcyjnej cenie - 500 zł za sztukę. Sędziwy gdynianin chciał odmówić, ale niespodziewanie do rozmowy włączył się jeszcze jeden pan. Powiedział, że jest lekarzem i jako kolekcjoner zna się na monetach - a te są bez wątpienia złote i wartościowe. Nie skończyło się na słowach: pan doktor kupił od Rosjanina jedną monetę za 500 zł i poszedł sprawdzić, czy jest prawdziwa. Wrócił wkrótce, uradowany - sprzedał ją za 950 zł. Jako dowód pokazał paragon z kantoru lub sklepu numizmatycznego.

Lekarz żałował, że nie ma więcej pieniędzy. Na szczęście miał je 80-latek, trzeba było tylko pójść do banku i wypłacić. Rosjanin był wyrozumiały - zaczekał.

Zaraz po transakcji sędziwy gdynianin poszedł do gabinetu numizmatycznego. Tam dowiedział się, że 40 monet, które kupił, to miedziane brytyjskie jednopensówki o wartości najwyżej 50 gr za sztukę. Oszustów szuka policja.

To drugi taki przypadek na Pomorzu w krótkim czasie. Pod koniec stycznia br. 40 tys. zł stracił mieszkaniec Słupska. Siedemdziesięciolatek przyjechał do banku sprawdzić odsetki na swoim koncie. Po wyjściu z gmachu został zaczepiony przez młodego mężczyznę mówiącego po rosyjsku i trochę po polsku. Przybysz ze wschodu zaproponował zakup złotej monety w atrakcyjnej cenie 800 zł. Starszy pan nie był zainteresowany, ale w trakcie rozmowy podszedł do nich inny mężczyzna - Polak. Kupił złotą monetę, poszedł do pobliskiego kantoru i wrócił ze wspaniałą informacją, że każdy egzemplarz ma wartość 1200 zł. Siedemdziesięciolatek uznał, że nie może przepuścić takiej okazji. Wypłacił z konta 40 tys. zł i kupił 61 monet. Poszedł następnie do kantoru, gdzie dowiedział się że to dobrze wypolerowane miedziane jednopensówki.

Tego typu oszustwa zdarzają się od wielu miesięcy w całym kraju. Nie wiadomo, czy to ci sami oszuści, czy różni. Numer na "złote monety" w ostatnich miesiącach zrobili m.in. w Opolu, Gliwicach, Szczecinie i Częstochowie. 22 listopada ub.r. ich ofiarą oszustów padł także mieszkaniec Elbląga - stracił 8 tys. zł.

- To w Trójmieście zdarza się całkiem często - uważa pan Zbigniew z kantoru w pobliżu hali targowej w Gdańsku. - U mnie jakiś czas temu dwie osoby były zapytać, ile te jednopensówki są warte. Najgorzej, że dwa lata temu mój szwagier Henio w Gdyni dał się na to naciąć i stracił 18 tys. zł. Policja powinna dobrze obejrzeć zapisy z kamer w bankach, bo ci oszuści przecież w bankach typują swoje ofiary.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto