Czytasz posty wyszukane dla hasła: SKLEP ODZIEZOWY ZARA

Temat: Torby ze swastyką - skandal w świecie mody

Hiszpański koncern odzieżowy Zara wypuścił na rynek europejski model torby ze swastyką. Na torbie były wyhaftowane różne kolorowe ornamenty z motywami kwiatów i zwierząt, a między nimi znalazła się powtórzona kilkakrotnie zielona swastyka - podały hiszpańskie media.
Jako pierwsza zauważyła to klientka z Wielkiej Brytanii, która oburzona odniosła torbę do sklepu i zażądała zwrotu 55 euro.

Przedstawiciele Zary zdecydowali o natychmiastowym wycofaniu toreb ze sklepów. Dyrekcja koncernu poinformowała media, że na oryginalnym wzorze zatwierdzonego do produkcji modelu swastyki nie było. - Torbę wyprodukował zewnętrzny wykonawca, firma indyjska, więc w tym przypadku chodzi zapewne o symbolikę indyjską, a nie symbol nazistowski - tłumaczyła przedstawicielka koncernu. Swastyka została przejęta przez III Rzeszę i obecnie jest kojarzona przede wszystkim z nazizmem. Jednak jako symbol istnieje ona od wielu tysięcy lat w różnych religiach Indii, jak buddyzm czy hinduizm. - Stąd nieporozumienie - tłumaczyli przedstawiciele koncernu Zara.

Zara to flagowa marka hiszpańskiej firmy Inditex Group. Posiada 2700 sklepów w ponad 60 krajach świata.


Jak dla mnie to idiotyzm przyrównywanie nazistowskiej swastyki do tej na torbie.
Poza tym nazistowska swastyka nie była zielona tylko czarna wpisana w białe koło, które z kolei było wpisane w czerwony kwadrat.
Nasi polscy żołnierze m.in. przed wojną byli odznaczani orderami, na których była swastyka.
Dla porównania, jak wygląda nazistowska swastyka i reszta zapraszam tutaj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka

Temat: ZARA a moze PEPE JEANS
Witajcie chcialem sie was poradzic chcialbym otworzyc sklep odzieżowy na zasadzie współpracy co sądzicie o sklepach ZARY lub PEPE JEANS? Moim zdanien są to sklepy z dobrymi ciuchami. Moze wiecie co i gdzie trzeba zalatwic oraz jaki mniej wiecej naklad finansowy??? Dodam ze niemam lokalu musialbym go nabyc. W miescie w którym chcialbym otworzyc ktorys z tych sklepow niema jeszcze zadnego z nich i malo jest firmowych sklepow z dobrą odzieża.
Co sadzicie o tym?

Temat: Hiszpański koncern odzieżowy Zara wypuścił na rynek europejs
Na torbie były wyhaftowane różne kolorowe ornamenty z motywami kwiatów i zwierząt, a między nimi znalazła się powtórzona kilkakrotnie zielona swastyka - podały hiszpańskie media.

Jako pierwsza zauważyła to klientka z Wielkiej Brytanii, która oburzona odniosła torbę do sklepu i zażądała zwrotu 55 euro.

Przedstawiciele Zary zdecydowali o natychmiastowym wycofaniu toreb ze sklepów. Dyrekcja koncernu poinformowała media, że na oryginalnym wzorze zatwierdzonego do produkcji modelu swastyki nie było. - Torbę wyprodukował zewnętrzny wykonawca, firma indyjska, więc w tym przypadku chodzi zapewne o symbolikę indyjską, a nie symbol nazistowski - tłumaczyła przedstawicielka koncernu.

Swastyka została przejęta przez III Rzeszę i obecnie jest kojarzona przede wszystkim z nazizmem. Jednak jako symbol istnieje ona od wielu tysięcy lat w różnych religiach Indii, jak buddyzm czy hinduizm. - Stąd nieporozumienie - tłumaczyli przedstawiciele koncernu Zara.

Zara to flagowa marka hiszpańskiej firmy Inditex Group. Posiada 2700 sklepów w ponad 60 krajach świata.Temat: ZARA

Zara jest flagową marką hiszpańskiej firmy Inditex Group. Główna siedziba firmy mieści się w La Coruñi, gdzie w 1975 roku otwarto pierwszy sklep Zary. Obecnie Zara jest szybko rozwijającą się firmą odzieżową, która posiada ponad 2.700 sklepów w 60 krajach świata. Jej założycielem jest Amancio Ortega, najbogatszy Hiszpan i zarazem jeden z najbogatszych ludzi na świecie według amerykańskiego miesięcznika "Forbes". Zastąpił kilkumiesięczne terminy realizacji zamówień terminami 14-dniowymi (od projektu do umieszczenia towarów w sklepie). Z czasem wprowadził jeszcze kilka wręcz kontrowersyjnych zmian w sposobie zarządzania firmą. Dziś marką Zara opatrzonych jest ponad 650 sklepów w 50 krajach świata, których obroty sięgają ok. 5 mld dolarów. Firma ma najwyższą rentowność w branży (powyżej 10 proc.)
Firma potrzebuje jedynie dwóch tygodni, aby swój nowo zaprojektowany produkt wprowadzić do swoich sklepów, a każdego roku w jej pracowniach powstaje ponad 10.000 nowych projektów.
Niestety w ostatnim czasie mocno ucierpiał wizerunek firmy w Polsce, gdzie nagminnie zawyżone są ceny produktów ustalając kurs euro w stosunku do złotego do wartości 1 euro = 4 złote. Temat ten został poruszony w gazetach niemieckich oraz w prasie polskiej, jako oszustwo i wyzysk.
dnia Czw 11:40, 12 Mar 2009, w całości zmieniany 2 razyTemat: Echo Investment - Galeria Echo
Zara w Galerii Echo

Zara, jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek odzieżowych otworzy swój salon w rozbudowywanej Galerii Echo w Kielcach.
Sklep Zara zajmie ponad 1 600 mkw. i będzie jednym z większych salonów odzieżowych centrum. Otwarcie punktu tej marki w Galerii Echo zainauguruje jej wejście na kielecki rynek. "Zara jest kolejną marką, która dołączyła do grona najemców Galerii Echo. Komercjalizacja centrum przebiega płynnie i zgodnie z planem. Obecnie wkraczamy w ostatnią fazę wynajmu, który planujemy zakończyć w marcu przyszłego roku." - mówi Mariusz Kowalczyk, Leasing Director Echo Investment. Zara posiada ponad 1 200 sklepów w 72 krajach i należy do najszybciej rozwijających się brandów na świecie.Temat: [Nowe Miasto] ul. Kopisto - galeria Millenium Hall -I część

Światowa moda w Millenium Hall w Rzeszowie

Pięć marek odzieżowych międzynarodowej grupy Inditex: Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius i Oysho otworzy swoje sklepy w Millenium Hall w Rzeszowie. Będą to pierwsze salony tych marek na Podkarpaciu. Właściciel Millenium Hall, Conres Sp. zo.o., reprezentowany przez DTZ, podpisał umowę najmu z grupą Inditex. Dzięki temu grono najemców centrum powiększy się o pięć nowych marek odzieżowych: Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius oraz Oysho. Inditex otworzy w Millenium Hall salony o łącznej powierzchni ponad 2 700 m2. Sklep marki Zara będzie miał powierzchnię ponad 1 300 m2, zaś łączna powierzchnia pozostałych czterech sklepów wyniesie ponad 1 400 m2.http://www.detaldzisiaj.c...w=page&id=10022Temat: Co jeszcze w sklepie z odzieżą?

Bardzo chciałbym wprowadzić coś jeszcze do sklepu, co niejako łączy się z tym co mam, bym mógł bazować na podobnym kliencie.
Poza odzieżą mamy torebki, sztuczną biżuterie (zegarki też..), apaszki, kolczyki i inne dodatki.

Potrafiłbym wygospodarować trochę miejsca na to coś, mogę oczywiście zainwestować, jeśli trzeba będzie to kogoś dotrudnię.
Tylko brakuje mi pomysłu na to "coś"..


Proponuję spróbować buty dostosowane stylem i ceną do asortymenu odzieżowego. Teraz właściwie każdy sklep odzieżowy ma w swojej ofercie buty pod własną marką lub jako dodatkowy produkt innej firmy (np. Zara, Cropp, House, Reporter, Diverse, H&M...).
Można też pomyśleć nad perfumami ze średniej półki cenowej.Temat: Głubczyce > Będą nowe sklepy
Ja osobiście nie mam nic przeciw sklepom odzieżowym. Wolałbym jednak, aby to były sklepy z odzieżą dobrą, porządną gatunkowo. Na znane, drogie sieci (np. Monnari, Zabayone, Zara) to raczej nie ma co u nas liczyć. Nie wynika to z tego, że konsumenci w Głubczycach są biedni, ale, że rynek jest zbyt mały pod względem ilości mieszkańców - potencjalnych klientów. I jeszcze coś z czym się spotkałem, gdy rozmawiałem ze znajomym z marketingu pewnej sieci odzieżowej. Powiedział tak: Głubczyce to gmina rolnicza, małe miasto otoczone wioskami, w promieniu 20-30 min. dojazdu nie ma większego skupiska miejskiego - nie nasz rynek docelowy. Ale wg mnie nigdy nic nie wiadomo.

Jestem przekonany, że za niedługo w naszym mieście pojawi się nowy bank. Może właśnie w tych nowych powierzchniach handlowych.
Moje przekonaie bierze się stąd, że obecnie banki prowadzą silna ekspansję. Otwierają wiele nowych placówek. Samych sieci banków jest kilkadziesiąd. Powstają nowe sieci. W dużych i średnich miastach są ulice, że na jednej jest po kilka placówek banków i bankomatów. Nasze miasto z dziwnych względów jest pomijane przez tę ekspansję. Statystycznie odbiegamy na niekorzyść. Ale jestem pewien, że wkrótce przynajmniej jedna sieć otworzy u nas swoją placówkę, bo to wynika z koniunktury i z niezagospodarowanego naszego rynku bankowości detalicznej. Byłoby dobrze, bo konto podstawowe w jednym z naszych banków wcale mnie nie zachwyca pod względem atrakcyjności usług. Czas skorzystać z bogactwa konkurencji w bankowości, która w Polsce jest znaczna, a w naszym mieście niewielka.Temat: praca w sklepach odzieżowych
Mam pytanie dotyczące pracy w sklepach typu H&M, Reserved, Orsay, Zara, T. Weil, Cropp, House, Reporter itp.
Czy pracowaliście kiedyś w jakimś z tego typu sklepów? Jeśli tak, to jakei były warunki pracy, co od Was wymagano, jaka była praca itp. Aha, i jak wyglądała rekrutacja:)
Licze na pomoc, bo chciałabym zacząć prace w jednym z tego typu sklepów, tylko słyszałam różne opinie an ten temat (z pewnością, tu też usłysze różne, jednak chyba warto pytać;))Temat: SZUKAM sklepów odzieżowych do wspołpracy.
Poszukuje sklepiki odzieżowe, województwo kuj-pom. i ościenne, chętne rozszerzyć swoja działalność o odzież markową z końcówek serii w pierwszym gatunku: bluzeczki, bluzy, koszulki, dodatki.
AMISU, ZARA, FISHBONE, BERESHKA, oraz inne. Odzież damska jak i męska, towar dostarczamy sami
tel. 515 182 062Temat: Manipulacja konsumentem [dyskusja]
Ja w związku z tematem proponuję książkę "No Logo".

Jeśli chodzi o samo oddziaływanie na klienta, to chociaż nie jesteśmy w 100% odporni (chociaż może niektórym wydaje się coś zupełnie przeciwnego), to możemy się bronić.

Jak? Bardzo prosto, ale to może być zarazem piekielnie trudne. No bo jak zabronić takiej "fashion victim" (napisałabym po polsku, ale one wolą być tak określane w języku angielskim), żeby nie chodziła do Zary i H&M-u?

Jak można nie jechać do Tesco, skoro tam reklamują Pottera za 30 zł za egzemplarz? (Przy okazji cała rodzina zrobi zakupy.)

Ja już się skutecznie zniechęciłam do podobnych molochów. W wielkich sklepach odzieżowych sprzedają po prostu designerskie dziadostwo za bajońskie sumy, a w Media-Markcie, jak się okazało, przepłaciłam 30 dychy za suszarkę. O jedzeniu z hipermarketów nie wspomnę, bo tam kurczaki mają po trzy-cztery życia, oczywiście odpowiednio myte w naszym rodzimym Ludwiku.

Smacznego... I udanych zakupów, z dala od szumnych logo.Temat: Markowe ciuchy...
Jak sie nie ma co sie lubi to się lubi co sie ma....szczerze mówiąc, nie zgadzam sie zopiniami markowy ciuch=lepszy,trwalszy ciuch....gówno prawda!! Wiele razy kupiłam cos oryginalnego, a ta rzecz albo szybko sie zmechaciła, albo wyblakła...a moja kumpela kupiła kiedyś koszulke...pamiętam że dała za nią 150 zł...i po jedyn praniu napis zmienil kolor...no cóż...ja osobiście ubieram się głównie w sklepie h&m, ale sądzę że tam są naprawde tanie i dobre rzeczy...w końcu to najlepszy koncern odzieżowy na świecie :) W housie można znaleźć ładne podkoszulki <za bardzo ładny dałam 18,80 były też tańsze> :) W Zarze również zdarzają się bardzo tanie rzeczy, na przykład koszulki po 20 zł...ale nigdy nie dałabym 200 złotych za złote baletki z Zary...tragedia...kawałek materiału i guma...lepsze moge mieć z bazarku :) Lub z CHTandeta :) Jedynie spodnie noszę niemarkowe, gdyż lubie zwykłe proste jeansy bez udziwnień a jeansy w sklepach "markowych" są potwornie drogie...I bynajmnije nie kupuje bluzeczek z H&m jedynie dla metki, znam tą marke i wiem że się nie zawiodę pozatym są one wygodne i niedrogie :) Nie mam nic do ludzi którzy noszą się w lumpeksikach :) Czasmai można tam znaleźć naprawde odjazdowe ciuchy :)Temat: Wilku
Wilku, właściwie Robert Darkowski (ur. 8 marca 1977), używający też pseudonimu WWDZ, czyli Wściekły Wilku Demon Zła – polski wykonawca hip-hopowy (raper). Wilku występuje od wczesnych lat 90. XX wieku, powszechnie znany w lokalnej warszawskiej społeczności hip-hopowej. W swoich utworach porusza głównie tematy związane z ulicznym życiem.

Wilku znany jest przed wszystkim z występów w grupach Molesta Ewenement oraz Hemp Gru reprezentującej hip-hop alternatywny. Ponadto raper współpracował z takimi grupami i wykonawcami jak: THS Klika, Pono, Felipe, Ero, Kaczy, Małolat, WWO, Zipera, Eldo, Chada, Fu, Plankton, Waco, Hudy, Josef, Kubano, Żary, Peja, Mor W.A., Bez Cenzury i wielu innych. Prekursor zwrotu HWDP lub CHWDP. Kreator marki odzieżowej DIIL i właściciel sklepu Hemp Szop w Warszawie.

Dyskografia
* 1998 - Mistic Molesta - Skandal
* 1999 - Molesta Ewenement - Ewenement
* 2001 - Molesta Ewenement –Taka płyta...
* 2002 - Molesta & Przyjaciele – Radio Ewenement 5 G Fm
* 2004 - Hemp Gru - Klucz
* 2006 - Molesta Ewenement – Nigdy Nie Mów Nigdy
Temat: [Wrocław] Pasaż Grunwaldzki (rozbudowa)
28 MARCA 2007W przyszłą środę otwarty ma być Pasaż Grunwaldzki.

W kilkupoziomowym gigancie ulokuje się aż 200 sklepów i lokali gastronomicznych (dla porównania, w Galerii Dominikańskiej jest ich około setki). Będą tam, pierwsze we wrocławskich centrach handlowych, delikatesy społemowskie. A także pierwsze w Polsce salony odzieżowe hiszpańskiej grupy Inditex (Pull and Bear, Straduivarius i Oysho).

Dwa piętra zajęły H&M, Zara i C&A. Wydzielona została część restauracyjna, tzw. foodcourt, oraz plac zabaw dla najmłodszych.

Multikino w Pasażu ma aż 11 sal kinowych na ponad 2,5 tys. widzów. Rozalia Bisek, dyrektor marketingu kina Helios, zapewnia: - Nie obawiamy się konkurenta. Nie będziemy manewrowali cenami, bo na swój wizerunek pracowaliśmy od dawna. Myślę, że konkurencja pozwoli nam raczej zachęcić mieszkańców, by częściej chodzili do kina.

Na otwarcie nowego centrum przygotowują się inne centra handlowe, choć - jak zapewniają - stawiają na promocje całoroczne. Izabela Turkiewicz, dyrektor Korony: - Rynek rządzi się swoimi prawami, to klient decyduje, które centrum wybiera. Nie ma sensu organizować akcji teraz, bo ludzie i tak przyjdą zobaczyć nowe miejsce.

Monika Pyszkowska, kierująca Galerią Dominikańską: - We Wrocławiu i tak jest mało galerii, więc znajdzie się miejsce dla wszystkich.

W środę pierwszych klientów w Pasażu przyjmie już o godz. 7 elektromarket Saturn, należący do tego samego koncernu co Media Markt.

"GAZETA WYBORCZA"Temat: Wilku


Wilku, właściwie Robert Kwiatkowski[1] (ur. 8 marca 1977), używający też pseudonimu WWDZ[1], czyli Wściekły Wilku Demon Zła[1] polski wykonawca hip-hopowy (raper). Wilku występuje od wczesnych lat 90. XX wieku, powszechnie znany w lokalnej warszawskiej społeczności hip-hopowej. W swoich utworach porusza głównie tematy związane z ulicznym życiem.

Wilku znany jest przed wszystkim z występów w grupach Molesta Ewenement oraz Hemp Gru reprezentującej hip-hop alternatywny. Ponadto raper współpracował z takimi grupami i wykonawcami jak: THS Klika, Pono, Felipe, Ero, Kaczy, Małolat, WWO, Zipera, Eldo, Chada, Fu, Plankton, Waco, Hudy, Josef, Kubano, Żary, Peja, Mor W.A., Bez Cenzury i wielu innych. Prekursor zwrotu HWDP. Kreator marki odzieżowej DIIL i właściciel sklepu Hemp Szop w Warszawie.

źródło: pl.wikipedia.orgTemat: Wasze ulubione sklepy odzieżowe....
Jak w temacie - gdzie najczęściej robicie zakupy garderobiane?

Moje ulubione marki :
1.Promod
2.Zara
3.Reserved
4.Intissimi( bielizna)
5.Solar- okrycia wierzchnie
6.Monnari- spodnieTemat: nowe inwestycje w Ostrowie
Oprocz marek, ktore wymieniliscie sa jeszcze C&A, NewYorker, Zara i wiele innych. Przy czym trzeba rozroznic pewne fakty. CropTown, Reporter, Diverse to sa sklepy, ktore maja zdecydowanie mniejsza powierzchnie niz New Yorker czy Reserved. Natomiast H&M czy C&A to sa swiatowi potentacji i ich sklepy w galeriach maja zazwyczaj miedzy 1500-2000m2 czyli tyle co cale nasze Tesco na Strzeleckiej! Reserved i NewYorker maja zazwyczaj okolo 500-1000m2 i sa sklepy sredniej wielkosci. Tak jak wspomnial kolega - jesli faktycznie, a wszystko na to wskazuje, Reserved planuje zrobic ladny, 2 poziomowy salon w centrum to na 95% nie wejdzie juz do ktores z galerii. Mysle, ze na Kolejowej moze miec w sumie nawet 1000m2, jesli rozbuduja powierchnie wglab podworza kamienicy, czyli tak jak np. rozbudowano ostatnio Rossmann'a. Ale trzeba pamietac, ze Reserved to POLSKA firma LPP ktorej wlasnoscia jest tez CroppTown i Re-Kids, oraz Home&You - cos w rodzaju mikro Ikei lub malego Jysku. Dlatego tez ich polityka wiaze sie ze wszystkimi ich markami.
Generalnie z materialow, ktore obecnie mozna bylo zdobyc w sieci wynika, ze w Galerii Ostrovia bedzie jedna, duza powierzchnia okolo 1500m2 i kilka na okolo 500-600m2. oraz kilka na 300-400m2 (CCC, Daichman itp.). Tak wiec z tych najwiekszych sklepow jest tam miejsce na jeden lokal. Oczywiscie rozmieszczenie lokali moglo jeszcze ulec zmiania, zwlaszcza, ze inwestycja sie przeciaga.
Natomiast jesli chodzi o Galerie Vita, to maja tam byc 3 duze powierchnie pod sklepy odziezowe. Kazda z nich bedzie miala okolo 1500m2 oraz 2 poziomy. Kazda bedzie miala prawdopodobnie swoje, niezalezne ruchome schody. Oprocz tego bedzie wiele mniejszych sklepow.
Reasumujac - przy dobrych wiatrach jest szansa, ze wszystkie znane i liczace sie marki beda mialy swoj sklep w Ostrowie, a my nie bedziemy musieli jezdzic do Wroclawia czy Poznania na zakupy. Do Kalisza milosnicy Reserved nie beda musieli juz jezdzic za 2-3 miesiace, a pozostale sklepy odziezowe sa w Ostrowie (dodatkowo mamy Diverse, ktorego w Kaliszu nie ma )
Temat: [Nowe Miasto] ul. Kopisto - galeria Millenium Hall -I część

Millenium Hall - 2 700 mkw. światowej mody grupy Inditex
Zara - salon o powierzchni 1 300 mkw.
Zara jest flagową marką hiszpańskiej firmy Inditex Group. Główna siedziba firmy mieści się w La Coruńie, gdzie w 1975 roku otwarto pierwszy sklep Zary. Obecnie Zara jest szybko rozwijającą się firmą odzieżową, która posiada ponad 2700 sklepów w 60 krajach świata (także i w Polsce). Firma potrzebuje jedynie dwóch tygodni aby swój nowo zaprojektowany produkt wprowadzić do swoich sklepów, a każdego roku w jej pracowniach powstaje ponad 10.000 nowych projektów..
Bershka - salon o powierzchni 480 mkw.
Marka powstała w 1998 roku i została stworzona z myślą o młodszym kliencie. Obecnie istnieje 427 sklepów w 24 krajach. Charakteryzują się one dużą powierzchnią, przestronnymi wnętrzami i nowoczesnym wystrojem. Jednym z założeń marki jest wykreowanie tychże sklepów na miejsca spotkań ulicznej mody, muzyki i sztuki. Klienci mogą w nich oglądać filmy, słuchać muzyki albo czytać czasopisma.
Pull&Bear - salon o powierzchni 450 mkw.
Marka Pull and Bear powstała w 1991 roku. Filozofią marki jest podążanie za duchem młodości. Pull & Bear to coś więcej niż tylko sklep. Szeroka gama ubrań, akcesoriów i kosmetyków uzupełniana jest poprzez liczne dodatkowe atrakcje tj muzyka, filmy, internet.
Stradivarius - salon o powierzchni 330 mkw.
Stradivarius to marka, której filozofią jest młodzieżowe spojrzenie na modę. Stara się podążać za najnowszymi międzynarodowymi trendami designerskimi, zarówno w strojach, jak i w akcesoriach. W swoich przestronnych sklepach, pełnych światła, kolorów i muzyki, oferuje duży wybór nieformalnych, zaprojektowanych z wyobraźnią ubrań dla młodych ludzi.
Oysho - salon o powierzchni 200 mkw.
Oferuje najnowsze trendy w kobiecej bieliźnie oraz strojach nieformalnych. Gwarantuje nowoczesne i wygodne stroje i oryginalne dodatki.


Jakby ktoś nie wiedział o jakie marki chodzi =)

Ze strony : Biznes Polska

45% Millenium Hall jest już wynajęte a umowy najumu kolejnych 30% są w ostatecznych negocjacjach =) Tzn. że już prawię połowę MH mamy wynajęte.Temat: Olimp 4

Kto się wprowadzi do nowego Olimpu

Na pewno będzie Marks&Spencer i KappAhl. Możliwe, że swój butik otworzy też Zara. Wiadomo już jakie sklepy znajdą się w galerii Mega Olimp.

21-04-2008 - Oprócz butików odzieżowych, będą salony z obuwiem, restauracje i sieciowa perfumeria - wylicza Tomasz Dębiec, zastępca dyrektora ds. marketingu w Przedsiębiorstwie Handlowo-Usługowo-Transportowym Transhurt Sp. z o.o., inwestora nowego obiektu.

Mega Olimp to czwarty etap rozbudowy sklepu. Nowa część powstaje na działce pomiędzy Aleją Spółdzielczości Pracy, a ulicą Bursaki. Budowany obiekt będzie połączony z istniejącą już galerią szklanym mostem. Wszystkie cztery części będą miały 90 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni .

Mega Olimp będzie miał cztery kondygnacje. Na najniższym poziomie znajdzie się podziemny parking na 800 aut, na kolejnym - hipermarket Leroy Merlin. Na następny wprowadzą się: krakowska sieć delikatesów Alma, sklepy odzieżowe i salony usługowe. Ostatnie piętro zarezerwowano dla butików, restauracji, kawiarni.

Na pewno w nowej galerii znajdzie się Empik. Łącznie z salonem w budowanym Felicity będzie to piąty punkt tej sieci w naszym mieście. Swoją obecność w nowej galerii zapowiedział też Mc Donalds, Bank Milenium i salon optyczny Vision Express.

Wiadomo już jakie marki odzieżowe znajdziemy otworzą tu swoje sklepy. Będzie butik Camaieu, Charles Voegele Mode z ubraniami dla pań, panów i dzieci, a także typowo damskie firmy Pabia i Molton. Swoje sklepy w Mega Olimpie otworzy firma specjalizująca się w ubraniach dla młodzieży - Blend of America, Moodo, Hause,
Big Star.

Oprócz tego będzie można zrobić zakupy w sklepach typowo dziecięcych: Smyku i 5-10-15. Będzie tez coś dla panów: La Vard i Sunset Suits. Branże obuwniczą będą reprezentowały salony Kazar, Tamaris, Humanic czy Ecco. Do tego będą sklepy z branży sportowej i turystycznej, perfumeria Sephora, butik z biżuterią i salon komputerowy.

To nie wszystko, bo z częścią najemców wciąż prowadzone są negocjacje. Niewykluczone, że w nowym Olimpie kupimy również ubrania firmy Zara.

Temat: [Wrocław] Rozbudowa Domu Towarowego RENOMA
Renoma z Renomą - nowoczesna galeria handlowa w historycznych wnętrzach

Sztandarowy przykład architektury modernistycznej i jeden z najbardziej znanych domów handlowych Wrocławia przechodzi najważniejszą w swojej długoletniej historii metamorfozę – ‼Renoma” powiększa się o nowe skrzydło i renomowanych najemców.

Drugie narodziny Renomy.

Tak bogate dziedzictwo i przeszłość odradza się obecnie w nowoczesnej formie jako galeria handlowa Renoma. Połączy ona w jedną całość zabytkowy modernistyczny budynek oraz dobudowywane właśnie nowe skrzydło od strony ul. Czystej. Inwestycja przywróci historycznemu obiektowi świetność z czasów jego otwarcia, nadając jednocześnie właściwą rangę na miarę jego dziedzictwa i współczesnych wysokich standardów nowoczesnej galerii handlowej. Inwestor - Centrum Development & Investments S.A. – zaprosił do współpracy wrocławską Pracownię Projektową Maćków oraz z londyńską firmę Benoy, które wspólnie z firmą Arup opracowały projekt nowej części oraz renowację zabytkowej Renomy. Całkowita powierzchnia obiektu będzie liczyła prawie 100 tys. mkw., natomiast powierzchnia handlowa – 31 tys. mkw. W sumie na pięciu kondygnacjach w obu połączonych skrzydłach budynku znajdzie się ponad 120 sklepów i butików.

- Renoma w nowej aranżacji zachowa historyczne dziedzictwo ekskluzywnego domu towarowego, łącząc tradycję z nowoczesnością i zapewniając najwyższy standard – podkreśla Tomasz P. Chenczke, Prezes Zarządu CDI. - Projektując wnętrza, architekci zaplanowali przestronne powierzchnie sklepowe, nowoczesne wykończenia z użyciem szlachetnych materiałów takich jak szkło, drewno i stal, a także dużą ilość przeszklonych przestrzeni w całym obiekcie. Bardzo ważnym kryterium przy doborze przyszłych najemców jest dla nas odpowiednia aranżacja własnego sklepu, zgodna z zaprojektowanym, wyjątkowym stylem całej galerii - dodaje.

Znane marki, atrakcyjna gastronomia.

Do tej pory podpisane umowy i listy intencyjne zapełniły już 70 proc. powierzchni handlowej. Wśród sklepów, które znajdą się w Renomie, nie zabraknie znanych i bliskich już wrocławianom marek, ale pojawi się także wiele nowych, wchodzących od niedawna na polski rynek, a także pierwszy raz otwierających się we Wrocławiu.

Największe powierzchnie zajmą salon Royal Collection (3400 mkw. na dwóch piętrach), salon Empik (ok. 3000 mkw.), ZARA (prawie 1800 mkw. na trzech kondygnacjach), Galeria Centrum (ok. 1900 mkw. na dwóch piętrach) oraz Smyk (1800 mkw.). Na poziomie -1 znajdziemy delikatesy Alma (będą miały wielkość 2200 mkw.). Ponadto swój pierwszy salon sportowy w stolicy Dolnego Śląska otworzy firma Exi Sport (ok. 1100 mkw).

Poziomy 0 i +1 przeznaczone zostaną na sklepy odzieżowe i butiki z modą damską i męską, Spośród uznanych światowych marek w Renomie pojawią się m.in.: MEXX, Esprit, Wallis, Hugo Boss, Sisley, Versace, Max Mara, Pinko, Motivi, sklep Marlboro z modą męską oraz od niedawna obecne na polskim rynku Goertz 17, a także po raz pierwszy we Wrocławiu: Lui Jo, Ferre, Massimo Dutti, Marc o′Polo, Max & Co, Turnover, River Island.

Coś dla siebie znajdą też amatorzy dodatków, modnego obuwia i kosmetyków: galeria handlowa przy ul. Świdnickiej wśród swoich najemców będzie miała specjalizujące się w akcesoriach, torbach i wyrobach skórzanych takie marki jak Hugo Boss Accessories, Samsonite oraz pierwsze we Wrocławiu sklepy Francesco Basia, +IT czy Cocinelle. Swoje firmowe stoiska przygotuje Palmers z ekskluzywną bielizną, perfumeria Sephora oraz salon optyczny Paris Optique.

Kondygnację +2 oprócz butików i sklepów z wyposażeniem mieszkań przeznaczono na ofertę przygotowaną z myślą o najmłodszych klientach - obok wymienionego już salonu Smyk pojawią się także sklepy światowych marek z modą dziecięcą: Beneton Kids, Ladybird oraz Hot Oil.

Niewątpliwą atrakcją będzie część restauracyjna na trzecim piętrze Renomy, ulokowana przy przeszklonej elewacji – wrocławianie i turyści będą mogli oglądać imponującą panoramę Starego Miasta Wrocławia, z zielonymi bulwarami nad fosą, Operą Wrocławską i Teatrem Lalek na pierwszym planie. Kawiarnie znajdą się na wszystkich piętrach galerii.Temat: Ogólnie ogólne
http://dom.gazeta.pl/nieruchomosci/1,73497,3901947.html

Szkoda, że o Kielcach nie wspomnieli ani słowem, a mogliby, bo szykują nam się dwie nowe galerie (Warszawska i Dworzec PKP), a Także rozbudowa Galerii Echo


Złote Tarasy - ostatnie wielkie centrum handlowe?
Piotr Miączyński, Leszek Kostrzewski
2007-02-06, ostatnia aktualizacja 2007-02-08 13:12

Otwarte w środę Złote Tarasy będą ostatnią nową galerią handlową w stolicy otwartą w ciągu najbliższych lat. Podobny trend widać w innych dużych miastach. Nowe centra będą teraz budowane głównie w miastach liczących 100-350 tys. mieszkańców.

Słowem, które może scharakteryzować Złote Tarasy, nie jest wielkość - prawie dwukrotnie większa są od niego warszawska Arkadia czy łódzka Manufaktura. Nie są też korki, choć - jak ostrzegał urząd miasta - mogły one sparaliżować w środę pół Warszawy. Złote Tarasy, które powstały kosztem ok. 500 mln euro, można za to opisać słowem "opóźnienie". Ich otwarcie przekładano co najmniej trzykrotnie. Pierwszy termin - koniec 2005 r. - przesunięto na wiosnę 2006 r., z której szybko zrobiła się jesień, a wreszcie luty 2007 r.

Inwestor - holenderska spółka ING Real Estate Development - winą za przedłużające się prace obarczała wykonawcę oraz pseudoekologów z organizacji Przyjazne Miasto, którzy uchylili w lipcu 2004 r. pozwolenie na budowę giganta (wcześniej za dwa miliony złotych zrezygnowali z protestów wobec budowy centrum Arkadia).

Dziś inwestor jest jednak przekonany, że Tarasy odniosą sukces. Całość powierzchni rozrywkowo-handlowej - 63,5 tys. m kw. - jest już wynajęta, i to mimo zabójczych czynszów sięgających nawet 350 zł za m kw. miesięcznie.

Dla ekspertów nowe centrum to jednak przede wszystkim punkt zwrotny. - Otwarcie Złotych Tarasów oznacza, że przez blisko dwa lata w Warszawie nie powstaną już porównywalne centra. Teraz wszyscy na rynku będą obserwować, jak ta inwestycja daje sobie radę - twierdzi Anna Bartoszewicz-Wnuk z agencji nieruchomości Jones Lang LaSalle.

Zdaniem specjalistów w dużych miastach popyt na nowe centra zaczyna powoli wyhamowywać. 230 krajowych centrów oferuje już 3,7 mln m kw. powierzchni handlowej (dane Cushman & Wakefield Polska). Mieszczą się one przede wszystkim w dużych miastach, a w budowie znajduje się kolejne 550 tys. m kw. Na otwarcie czeka Galeria Malta Poznań (4 kw. 2008 r.), Arkady Wrocławskie (2 kw. 2007 r.), Forum Gliwice (2 kw. 2007 r.) oraz Galeria Bałtycka Gdańsk (4 kw. 2007 r.).

Konkurencja między centrami się zaostrza. Aby przyciągnąć klientów, stare centra są rozbudowywane. W ubiegłym roku zakończyło się powiększanie Galerii Mokotów, trwa poznańskiego Starego Browaru.

Galerie zaczęły też "wietrzyć" najemców. Części sklepów wypowiadane są umowy, na ich miejsce zapraszane są nowe. Pierwszeństwo mają tzw. kotwice, czyli sklepy, które osiągają największe obroty: hipermarkety, duże sklepy z elektroniką, np.: RTV EURO AGD, Media Markt, Saturn, i oczywiście sieci odzieżowe: Reserved, Cottonfield, H&M czy Cubus. Tacy kluczowi najemcy zamawiają najwięcej powierzchni - Grupa EM&F otworzy w Złotych Tarasach dziesięć sklepów o łącznej powierzchni grubo ponad 5 tys. m kw. (m.in. Empik, Smyk, Zara, Mexx czy Mango). W zamian płacą najniższe z możliwych czynsze. Najmniej hipermarkety - kilkanaście euro za metr kwadratowy na miesiąc. Sklep odzieżowy"kotwica" w Warszawie - 18-20 euro. Dla porównania sklep "niestrategiczny" - już cztery razy więcej.

Centra handlowe robią też łowy na nowych najemców, którzy dopiero wchodzą do kraju. Złotym Tarasom udało się przechwycić np. pierwszą w Europie Środkowej restaurację Hard Rock Café (słynie z muzycznych pamiątek, będą tam np. gitary, na których grali Bono i John Lennon), angielską sieć drogeryjną Body Shop (uchodzi za pioniera kosmetyków naturalnych), sklep z luksusową kobiecą bielizną Palmers czy ekskluzywny Hugo Boss.

Co będzie dalej? Według Katarzyny Michnikowskiej, analityka Cushman & Wakefield, działalność deweloperska przenosi się obecnie do miast średniej wielkości - 100-350 tys. mieszkańców - w których w latach 2007-08 prognozowany jest największy wzrost podaży. Chodzi m.in. o Białystok, Lublin, Częstochowę, Gliwice, Rzeszów, Rybnik, Opole i Słupsk.

Z kolei zdaniem Jan Dębskiego, dyrektora generalnego ECE Projektmanagement Polska (m.in. Galeria Dominikańska we Wrocławiu oraz Galeria Krakowska), galerie coraz częściej będą powstawać w ścisłych centrach miast. Pozwala to na łączenie ich w jedną handlową całość z główną ulicą miasta.

Jest to o tyle istotne, że w ostatnim czasie zaczął rosnąć popyt na nowoczesne powierzchnie przy głównych ulicach handlowych. Napędza go zainteresowanie ze strony ekskluzywnych marek handlowych, takich jak Armani, Burberry czy Escada, które zazwyczaj zajmują odrestaurowane stare kamienice.

Pierwszym takim obiektem łączącym koncept centrum handlowego z główną ulicą był poznański Stary Browar.
Temat: [Wrocław] Rozbudowa Domu Towarowego RENOMA
Wrocławska Renoma powiększa się nie tylko o nowe skrzydło, ale i o nowych najemców

Kolejne, nowe we Wrocławiu marki zajmują powierzchnie handlowe przy Świdnickiej. Na pół roku przed planowanym otwarciem powierzchnia handlowa została wynajęta w 95%.

Firmy, które po raz pierwszy zawitają do Wrocławia, to m.in. Liu Jo - znana na całym świecie włoska marka oferującą odzież dla młodych kobiet, Tommy Hilifiger – amerykańska sieć sklepów odzieżowych; Hegos – włoska linia obuwnicza, Arrow – oferująca wysokiej jakości koszule męskie, Furla ‐ włoski koncern, specjalizujący się głównie w eleganckich torebkach oraz zegarkach, Coccinelle ‐ oferująca galanterię skórzaną, a także Hemtex – skandynawski gigant z branży tekstylnej.

Wśród licznych sklepów z asortymentem dla dzieci, pojawią się między innymi MotherCare, Hot Oil, Benetton Kids oraz, otwierający pierwszy swój sklep we Wrocławiu, ELC ‐ słynący z edukacyjnych zabawek.

W nowo otwartej Renomie pojawi się również DKNY (Donna Karen New York), oferująca odzież zaprojektowaną głównie dla młodzieży. Firma ta nie tylko wchodzi dopiero na rynek wrocławski, ale również po raz pierwszy otwiera swój sklep w Polsce.

Największe powierzchnie w Renomie zajmą m.in.: salon Royal Collection (3400 m2 na dwóch kondygnacjach), Empik (ok. 3000 m2), ZARA (1800 m2 na trzech kondygnacjach), Galeria Centrum (ok. 1900 m2 na dwóch piętrach), Smyk (1800 m2), delikatesy Alma (2200 m2) oraz Exi Sport (ok. 1100 m2).

Wśród pozostałych najemców znajdą się na pewno tacy giganci jak: MEXX, Esprit, Wallis, Hugo Boss, Sisley, Max Mara, Pinko, Motivi czy Marlboro. Nie zabraknie również asortymentów firmy Goertz 17, Ferre, Marc o′Polo, Max & Co, Turnover oraz Samsonite.

Wrocławianie będą mogli skorzystać również z oferty sklepów Francesco Basia, Furli czy Coccinelle. Swoje firmowe stoiska przygotuje także Palmers wiodący producent ekskluzywnej bielizny, perfumeria Sephora oraz salon optyczny Paris Optique.

W sumie, na pięciu kondygnacjach w obu połączonych skrzydłach budynku, znajdzie się ponad 120 sklepów i butików.

Niewątpliwą atrakcją będzie część restauracyjna na trzecim piętrze Renomy, ulokowana przy przeszklonej elewacji – wrocławianie i turyści będą mogli oglądać imponującą panoramę Starego Miasta Wrocławia, z zielonymi bulwarami nad fosą, Operą Wrocławską i Teatrem Lalek na pierwszym planie. Kawiarnie znajdą się na wszystkich piętrach galerii.
Wrocławianie będą mogli zrobić pierwsze zakupy w nowej Renomie już w marcu 2009 roku.

Powierzchnia całkowita obiektu to 99 500 m2 w tym powierzchnia handlowa (5 kondygnacji) to 31 000 m2. a powierzchnia biurowa (3 kondygnacje) to 10 068 m2. Planowany jest także parking dla klientów na około 630 miejsc parkingowych

Koszt inwestycji to ponad 100 mln euro.

Źródło: Informacja prasowa - http://www.centrumdi.comTemat: Echo Investment - Galeria Echo


GOSPODARKA
22 marca 2007 - 10:46
Moda na galerie
Centrów handlowych w Kielcach przybywa jak grzybów po deszczu. Wkrótce mogą pojawić się w nich takie marki jak ZARA, H&M czy Bata.

Pasaż Zielony w hotelu Łysogóry kusi bardzo drogim wystrojem wnętrz i markami z wyższej półki. (D. Łukasik)

Takiej hossy na centra handlowe dawno w Kielcach nie widziano. Co rusz powstają kolejne mniejsze lub większe obiekty, które w nazwie chcą używać słowa galeria albo pasaż. A najciekawsze w tym wszystkim jest to, że wszystkie znajdują klientów.

Rosną obroty, rosną apetyty inwestorów i najemców. Nieoficjalnie wiadomo, że wielkie powierzchnie handlowe w naszym mieście chcą wynająć tacy potentaci światowego rynku, jak hiszpańska sieć odzieżowa Zara, kanadyjski producent butów Bata oraz szwedzki H&M.

Pasaż dla wyższej półki

Galeria galerii nierówna, ale każdy szuka swojego miejsca na rynku. Dopiero co powstała w Kielcach Galeria Czarnowska w okolicach dworca PKS, a już naprzeciwko niej rusza Pasaż Zielony zlokalizowany w hotelu Łysogóry. Pasaż ten dość starannie chce wybierać sobie klientelę i szuka jej na wyższej półce cenowej.

Mimo że wielu handlowców chciało tutaj wynająć powierzchnię, to nie wszyscy dostali taką zgodę. Hotel Łysogóry wybrał lepsze marki, często takie, jakie w Kielcach nie miały dotychczas swoich punktów handlowych. W tej chwili w pasażu działają dwa sklepy z odzieżą marek Tuzzi oraz Olsen, a już za kilka dni wprowadzą się kolejni najemcy, wśród nich między innymi luksusowa polska marka Deni Cler, należąca do jubilerskiej spółki W. KRUK. Pasaż liczy głównie na gości hotelu oraz ludzi dość zamożnych, którym odpowiada kupowanie we wnętrzach wykładanych drewnianą boazerią i zdobionych kryształowymi lampami.

Największą inwestycję szykuje jednak kielecka Galeria Echo. Dotychczasowa jej powierzchnia handlowa, czyli 26 tysięcy metrów kwadratowych, może zostać... potrojona. Nieoficjalnie wiadomo, że w tej chwili trwają negocjacje dotyczące wynajmu nowej powierzchni właśnie dla Baty, H&M i Zary.

Tak jak w Warszawie

- Po tej rozbudowie nasz obiekt miałby nie 70 sklepów, a 220 i równałby się podobnym galeriom w Szczecinie, Warszawie czy Wrocławiu. Po tyle właśnie sklepów mają największe galerie w Polsce - mówi Grzegorz Czekaj, dyrektor Galerii Echo w Kielcach.

Im więcej powstaje takich centrów handlowych w naszym województwie, tym bardziej rosną obawy analityków o ich utrzymanie na rynku. Nie sztuka wybudować i wynająć. Sztuka znaleźć wiernych klientów, którzy zapracują na czynsz najemców.

- Myślę, że takie obawy są nieuzasadnione. Rzeczywiście mam wrażenie, iż więcej klientów nikomu nie przybędzie. U nas też ta liczba się ustabilizowała, bo województwo ma tyle mieszkańców, ile ma. Ale za to ci, którzy nas odwiedzają, zostawiają coraz więcej pieniędzy. Obroty stale rosną. Mieliśmy pewne obawy po otwarciu Pasażu Świętokrzyskiego na osiedlu Ślichowice, ale zupełnie niepotrzebne. Mimo otwarcia kilku kolejnych centrów handlowych w naszych sklepach klienci kupują coraz więcej - informuje dyrektor Czekaj.

Jarosław Panek panek@echodnia.eu
Temat: [Wrocław] Rozbudowa Domu Towarowego RENOMA
Na wiosnę do Renomy

Inwestycja, którą finansuje Centrum Development & Investments pochłonie ponad 100 milionów euro.
- Do tej pory podpisane umowy i listy intencyjne zapełniły już 85 procent powierzchni handlowej - informuje Agata Mikołajczak, rzecznik prasowy CDI. - Wśród sklepów, które znajdą się w Renomie, nie zabraknie znanych i bliskich już wrocławianom marek, ale pojawi się także wiele nowych, wchodzących od niedawna na polski rynek, a także pierwszy raz otwierających się we Wrocławiu. Największe powierzchnie zajmą salon Royal Collection (3400 mkw. na dwóch piętrach), ZARA (prawie 1800 mkw. na trzech kondygnacjach), Galeria Centrum (ok. 1900 mkw. na dwóch piętrach), salon Empik (ok. 1300 mkw.) i Smyk (1800 mkw.). Na poziomie -1 znajdziemy delikatesy Alma (będą miały 2200 mkw.). Ponadto swój pierwszy salon sportowy w stolicy Dolnego Śląska otworzy firma Exi Sport (ok. 1100 mkw).
Poziomy 0 i +1 przeznaczone zostaną na sklepy odzieżowe i butiki z modą damską i męską. Spośród uznanych światowych marek w Renomie pojawią się m.in.: MEXX, Esprit, Wallis, Hugo Boss, Sisley, Versace, Weekend Max Mara, Pinko, Timberland, sklep Marlboro z modą męską oraz od niedawna obecne na polskim rynku IC Company, a także po raz pierwszy we Wrocławiu: Lui Jo, Guess by Marciano, Marc o'Polo, Max & Co.
Coś dla siebie znajdą też amatorzy dodatków, modnego obuwia i kosmetyków. Galeria przy ulicy Świdnickiej wśród swoich najemców będzie miała specjalizujące się w akcesoriach, torbach i wyrobach skórzanych takie marki, jak Hugo Boss Accessories, Samsonite oraz pierwsze we Wrocławiu sklepy Francesco Basia, +IT czy Cocinelle. Swoje firmowe stoiska przygotuje Palmers z ekskluzywną bielizną, perfumeria Sephora oraz salon optyczny Paris Optique.
Kondygnację +2 oprócz butików i sklepów z wyposażeniem mieszkań przeznaczono na ofertę przygotowaną z myślą o najmłodszych klientach - obok wymienionego już salonu Smyk pojawią się także sklepy światowych marek z modą dziecięcą: Beneton Kids, Ladybird oraz Hot Oil.
Niewątpliwą atrakcją będzie część restauracyjna na trzecim piętrze Renomy, ulokowana przy przeszklonej elewacji. Wrocławianie i turyści będą mogli oglądać imponującą panoramę Starego Miasta, z zielonymi bulwarami nad fosą, Operą Wrocławską i Teatrem Lalek na pierwszym planie. Kawiarnie znajdą się na wszystkich piętrach galerii.
Nowa część Renomy, zaprojektowana przez Pracownię Projektową Maćków, we współpracy z londyńskim specjalistą od wnętrz - firmą Benoy oraz projektantem konstrukcji i instalacji - firmą Arup, nawiązuje do charakteru zabytkowego budynku horyzontalnymi podziałami elewacji ukształtowanymi przez szereg gzymsów, których forma i gabaryty kojarzyć się mogą ze "skrzydłami". Zaprojektowana w oparciu o współczesne elementy architektoniczne, kontynuuje oryginalny zamysł projektanta, tworząc nową jakość z obu połączonych części. W ten sposób nowa galeria handlowa Renoma zachowuje najważniejsze założenie i wartość historycznego budynku - nowoczesność i najwyższy standard na obecne czasy.
Wewnętrzna struktura obu połączonych części i rearanżacja wnętrz będą nawiązywały do dziedzictwa ekskluzywnego stylu domu handlowego, zmieniając je w nowoczesnej formule w elegancką galerię handlową. Zaplanowano przestronne powierzchnie sklepowe w obu skrzydłach budynku, nowoczesne wykończenie wnętrz z użyciem szlachetnych materiałów - szkła, drewna i stali, a także dużą ilość przeszklonych przestrzeni zapewniających dostęp światła dziennego - w zabytkowej części obok okien na całej elewacji są to wewnętrzne dziedzińce nakryte szklanymi świetlikami, a także nowe przeszklone atrium, które połączy reprezentacyjną, frontową stronę nowego skrzydła z zabytkowym budynkiem.
Renowacja zabytkowego budynku Renomy jest przeprowadzana w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków. Obok zachowania głównego układu struktury wewnętrznej, szczególnie ważne jest przywrócenie oryginalnego wyglądu zewnętrznego z reprezentacyjnym wejściem głównym od ulicy Świdnickiej oraz charakterystycznymi detalami elewacji, jak ceramiczne płytki czy elementy dekoracyjne w postaci zdobionych złotem główek i kwiatonów.

MUR

http://wroclaw.biznespolska.pl/gazeta/a ... tid=167543Temat: [Wrocław] Rozbudowa Domu Towarowego RENOMA
Wkrótce znów zrobimy zakupy w Renomie
dziś

Popularny Pedet jest już prawie wyremontowany. Powstanie tu aż 120 sklepów znanych marek.
Już za trzy miesiące klienci będą mogli zrobić pierwsze zakupy w odnowionym i rozbudowanym domu handlowym Renoma.

Robotnicy właśnie kończą tu prace - kilka dni temu odsłonili kolejny fragment elewacji budynku. Powróciły na nią rzeźby portretowe i kwiatony autorstwa Ulricha Nitschkego i Hansa Klakowa. Te elementy, które ocalały, zostały odnowione, te, które uległy zniszczeniu - zastąpiono wiernymi kopiami.

W marcu, gdy zakończy się remont, oprócz znanego wrocławianom starego (pochodzącego z 1930 roku) budynku Pedetu, do użytku zostanie oddane nowe skrzydło wybudowane od strony ulicy Czystej.
Już wiadomo, że nie każdego będzie stać na zakupy w nowej Renomie. Bo firmy, które będą miały tam swoje stoiska, nie należą do tanich.

Niektóre marki, które po raz pierwszy zawitają do Wrocławia, to m.in. Liu Jo - włoska firma oferująca odzież dla młodych kobiet, Tommy Hilifiger - amerykańska sieć sklepów odzieżowych; Hegos - włoska linia obuwnicza, Furla - włoski koncern, specjalizujący się głównie w eleganckich torebkach oraz zegarkach, Coccinelle - oferująca galanterię skórzaną, a także Hemtex - skandynawski gigant z branży tekstylnej.

Wśród sklepów z asortymentem dla dzieci, pojawią się między innymi MotherCare, Benetton Kids, Nike Kids oraz - otwierający pierwszy swój sklep we Wrocławiu - ELC - słynący z edukacyjnych zabawek.

Jednak największe powierzchnie w Renomie zajmą salon Royal Collection (3400 mkw. na dwóch kondygnacjach), Empik (ok. 3000 mkw.), Zara (1800 mkw. na trzech kondygnacjach), Galeria Centrum, Smyk (1800 mkw.), delikatesy Alma (2200 mkw.) oraz Exi Sport (ok. 1100 mkw).

Wśród pozostałych najemców znajdą się na pewno: Wallis, Hugo Boss, Sisley, Max Mara, Pinko i Marlboro. Nie zabraknie również towarów firmy Goertz 17, Ferre Milano, Marc o'Polo oraz Max & Co.
Będą też perfumeria Sephora oraz salon optyczny Paris Optique.
W sumie, na pięciu kondygnacjach w obu połączonych skrzydłach budynku, znajdzie się ponad 120 sklepów i butików.

W gmachu zgłodniali klienci będą mogli również wrzucić coś na ząb. Na trzecim piętrze będzie okazała część restauracyjna. Posilić się będzie można przy przeszklonej elewacji, tak, aby przy jedzeniu oglądać panoramę starego miasta.
- Lista najemców nie jest jeszcze zamknięta - mówi Izabela Strączek z Renomy.

Odrestaurowane rzeźby ozdobią Renomę
Na elewację wróciły rzeźby i kwiatony, zaprojektowane przez Ulricha Nitschkego i Hansa Klakowa. W założeniu autorów, portretowe rzeźby miały przedstawiać różne typy etniczne. Na elewacji zobaczymy więc głowę Chińczyka, kilku Afrykanów, Araba czy Żyda. Artyści podkreślali złotem detale - włosy, zarost, nakrycia głowy, czasem brwi.
Budynek Renomy pochodzi z 1930 roku. Budził wtedy podziw - był nie tylko najnowocześniejszym obiektem tego typu, ale i największym budynkiem szkieletowym w Europie.

Marcin Torz - POLSKA Gazeta WrocławskaTemat: Wojna Izrael-Hezbollah
Nazizm i komunizm róznią się tylko szczegółami.

EOT, mam nadzieje, że czegos Cię nasza szkoła nauczy

***

Cytat: Hiszpania to żywa reklama Unii Europejskiej. W latach 1987–2003 Madryt wyssał z matki Unii przeszło 85 miliardów euro, a unijne pieniądze odmieniły nie tylko oblicze kraju. Większość poszła na infrastrukturę – autostrady, mosty, lotniska, szybką kolej – bez której hiszpańska gospodarka nigdy nie nabrałaby obecnego rozpędu.
Ale nie od razu było tak różowo. Przez pierwsze dwa lata członkostwa w UE mało kto odczuł jakiekolwiek zmiany. Drogi były równie dziurawe jak dziś w Polsce, a wielkie projekty zatrzymywały się na papierze. Ale potem do roboty wzięli się negocjatorzy i wykroili dla Hiszpanii 30 procent ogółu unijnych dotacji. Hiszpanie stali się mistrzami w przygotowywaniu wniosków i absorpcji funduszy. Dziś budują 500 kilometrów autostrad rocznie.
Od początku lat 90. lewicowe i prawicowe rządy konsekwentnie zamykały nierentowne zakłady, likwidowały dotacje dla firm. Obyło się bez protestów. Pracodawcy i związki zawodowe po kryzysowym roku 1993 zawarły nieformalny pakt: w zamian za modernizację i przestawienie gospodarki na nowe tory zgodzili się na redukcję zatrudnienia i ograniczenie praw socjalnych. Bezrobocie spadło z 24 do 11 procent.
Podstawą boomu gospodarczego jest turystyka, przemysł i budownictwo. Hiszpania od 10 lat jest w szale developerskim – powierzchnia terenów zabudowanych skoczyła w tym czasie o 25 procent, a tylko w ubiegłym roku oddano 650 tysięcy nowych mieszkań i domów jednorodzinnych (w Polsce tylko 114 tysięcy). Sektor budowlany stanowi dziś 16 procent gospodarki Hiszpanii i zatrudnia średnio 12 procent siły roboczej, choć na wybrzeżu, gdzie buduje się najwięcej, z budów żyje nawet 70 procent.
Uzależnienie od budownictwa rodzi obawy o trwałość wzrostu gospodarczego (3,4 procent w 2005) – od rozszerzenia UE strumień pomocy rozwojowej przeniósł się do Europy Środkowej, a boom mieszkaniowy zaczyna słabnąć. Ale Hiszpanie mają już pomysł, jak go podtrzymać: chcą urządzić u siebie Florydę Europy, miejsce, gdzie przenoszą się na stare lata emeryci z całego kontynentu. Obok hoteli na wybrzeżach Hiszpanii wyrastają już osiedla domków budowane z myślą o bogatych 60-latkach z Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii.
Siłę Hiszpanii coraz wyraźniej widać poza jej granicami. W czerwcu grupa finansowa Ferrovial odkupiła od Brytyjczyków trzy londyńskie lotniska i garść mniejszych portów lotniczych w Wielkiej Brytanii. W Warszawie ta sama grupa buduje nowy terminal Okęcia. Hiszpański operator komórkowy Telefonica zainwestował już 25 miliardów dolarów w Brazylii, a w 58 stolicach świata jest już ponad 2000 sklepów Zara. Właściciel marki hiszpański Inditex jest fenomenem wśród firm handlowych. Nie szyje w Azji, do niedawna nie wydawał ani grosza na reklamę, a mimo to jest trzecim co do wielkości koncernem odzieżowym świata. Słynie z tego, że potrafi wprowadzić do sklepów nowy produkt w dwa tygodnie od zaprojektowania.
Pod względem potencjału ekonomicznego Hiszpanie gonią wielką czwórkę Europy: Niemcy, Wielką Brytanię, Francję i Włochy. Są już ósmą potęgą gospodarczą świata i stali się jednym z głównych motorów napędowych europejskiej gospodarki. Produkt krajowy brutto Hiszpania ma już porównywalny z należącą do G-8 Kanadą. Hiszpańscy politycy sugerują, że pora powiększyć klub bogaczy.Temat: 1

WITAM. PROWADZE SKLEP Z ODZIEZA W CENTRUM HANDLOWYM, ALE OD JAKIEGOS CZSU NIEPOKOI MNIE TEN HANDEL JEDNE DNI SA FAJNE DOBRY UTARG, INNE STRASZNA LIPA ZDAZA SIE ZE JEST NAWET ZERO W KASIE.
JAK MYSLICIE NA CO ZWROCIC UWAGE JESZCE ,CO POLECACIE ZROBIC ZEBY SPRZEDAZ BYŁA NA STAŁYM POZIOMIE.
MOZE JAKIES PROMOCJE LUB INNE FORMY KTORE PRZYCIAGNA KLIENTÓW???

Z GÓRY DZIEKUJE ZA INFORMACJI GDYZ JESTEM NOWICJUSZEM,PROWADZE SKLEP NIECAŁY ROK


Promocje, dodatkowa reklama itp. nic ci nie dadzą w centrach handlowych, jest tam zbyt duża ilość sklepów. Musisz wybić się czymś innym. Jeśli chodzi o branżę odzieżową na obroty największy wpływ mają:

1. Towar (marka, jakość, ceny...).
2. Merchandising.
3. Lokalizacja.
4. Obsługa klienta.

Jestem w tej branży ponad 5 lat, pracowałem i pracuję dla najbardziej znanych marek odzieżowych i obecnie wg. mnie największy wpływ na poziom obrotów mają sprawy związane z merchandisingiem, czyli wszystko co związane z ekspozycją towaru. Wszystkie największe firmy odzieżowe świata inwestują właśnie w to największe pieniądze.

Wynika to z zachowań konsumentów - otóż wg. badań 2/3 klientów decyzję o zakupie podejmuje w miejscu sprzedaży (centrum handlowym, sklepie). W działaniach visual merchandising chodzi o to aby przede wszystkim zachęcić klienta do wejścia do danego sklepu (atrakcyjny i oryginalny wystrój witryny) a następnie odpowiednim wyeksponowaniem towaru wewnątrz sklepu zachęcić go do pozostania w tym sklepie i być może zakupu. Dobre działania nad poprawą strony wizualnej prowadzą do zwiększenia obrotów o ok. 30%.

W centrach handlowych jest tak duża ilość sklepów, że to czy klient wejdzie do danego sklepu w dużej mierze zależy od ciekawego wyglądu zewnętrzengo sklepu. Dlatego też, w centrach handlowych tak ważne jest zachęcienie Klienta do wejścia do sklepu. Jeżeli tak się stanie, to jest to już sukces a następny krok to już działania 1 i 4, podane na początku.

Tematyka zagadnień visual merchandising jest niezwykle szeroka i dla osób, które po prostu nie mają tej wiedzy, jest wręcz nie zrozumiała i uważana za nie potrzebną.
Dlatego też, jeżeli sam nie znasz się na tym, to proponuję następujące rozwiązania:

1. Podjęcie współpracy z firmą profesjonalnie zajmującą się tą branżą np. vmstudio.pl , która przygotuje tobie taką koncepcję i będzie stale z tobą współpracować. Taka opcja jest jednak dość droga, dlatego ja polecam skorzystanie z ich usług ale w zakresie przeszkolenia jednej osoby z twojej załogi, która będzie odpowiedzialna za działania visual merchandisig. Szkolenie takie kosztuje ok. 1000-1500zł.
2. Druga opcja to podjęcie współpracy np. na zasadzie umowy zlecenie z osobą, która pracuje na stanowisku dekoratora w jednym z sieciowych sklepów z branży odzieżowej (np. Reserved, Zara, C&A, H&M....). W takich sklepach jest conajmniej 1 takie stanowisko i jezeli zaproponujesz takiej osobie dobre warunki, to raczej bez problemu zgodzi się tobie pomóc w zakresie poprawy wizerunku sklepu.Temat: [Wrocław] Magnolia Park (+ rozbudowa)
Magnolia zamiast rzeźni

Budowa centrum handlowego przedłużyła się o pół roku
Piętnastego października ma ruszyć Magnolia Park – gigantyczna galeria handlowa przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu. Już wprowadzają się tam pierwsze sklepy.
Ale nie wiadomo, czy firma zdobędzie na czas wszystkie pozwolenia

Właśnie kończymy przygotowywać wnętrza butików. Korytarze są dawno gotowe, a do niektórych sklepów dostawcy przywożą już towar – opowiadają robotnicy zatrudnieni przy budowie centrum.

Potrzebna zgoda
W styczniu ubiegłego roku, gdy ruszały prace, zapowiadano, że pierwsi klienci zrobią tu zakupy w kwietniu 2007 roku. Nie udało się. Ostateczny termin to połowa października. Taką datę w biurach galerii usłyszeli właściciele firm, które przy Legnickiej uruchomią swoje stoiska.
Szefowie centrum nie chcą oficjalnie potwierdzić terminu otwarcia. – Mogę tylko powiedzieć, że ruszymy jesienią – ucina Magdalena Galant, rzeczniczka galerii.
Choć pasaż jest już niemal gotowy, do otwarcia Magnolii droga jest jeszcze dość daleka. Centrum nie ma dotąd pozwolenia na użytkowanie budynku, a do inspektoratu nadzoru budowlanego nie dotarł nawet wniosek w tej sprawie.
Zanim zgoda na użytkowanie zapadnie, inspektorzy muszą przeprowadzić w pasażu kontrolę. Na jej rozpoczęcie będą mieli trzy tygodnie.
– Jeśli pismo w tej sprawie trafi do nas w najbliższych dniach, teoretycznie możemy zdążyć przed połową października – mówi Marek Adamowicz, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego we Wrocławiu. – Oczywiście pod warunkiem, że wszystkie dokumenty będą w porządku i nie będziemy mieli żadnych zastrzeżeń do obiektu – zastrzega.

Ubrania i smakołyki
Na dwustu czterdziestu tysiącach metrów kwadratowych w centrum Magnolia Park powstanie ponad dwieście sklepów i restauracji. Prawie połowa to stoiska odzieżowe, wśród których największymi będą te należące do znanych sieci Carry, C&A, Chicco, Cubus, KappAhl, New Yorker, Peek und Cloppenburg, Reserved, Smyk oraz Zara.
Najpotężniejszym sklepem będzie jednak hipermarket sieci Tesco. W Magnolii znajdziemy też drugi we Wrocławiu supermarket Saturn ze sprzętem elektronicznym. Swój nowy salon otworzy też sieć EMPiK.
Mniejsze stoisko szykuje firma sprzedająca artykuły spożywcze z całego świata. Ma oferować specjały kuchni japońskiej, meksykańskiej, greckiej, arabskiej i afrykańskiej.
W galerii przy Legnickiej powstanie też kino. Swój drugi we Wrocławiu multipleks otworzy sieć Helios. Nie będzie to jedyne miejsce rozrywki. Na terenie dawnej rzeźni znajdziemy też amfiteatr, place zabaw i boiska.
W kilkunastu restauracjach i kawiarniach znajdzie się miejsce dla 1800 klientów. O nasze podniebienia dbać będą między innymi kucharze z restauracji Marche, Sphinx, Sami Swoi, oraz Friday’s, która jeszcze kilka lat temu miała swój lokal przy placu Kościuszki.

Michał Gigołła - Słowo Polskie Gazeta WrocławskaTemat: [Wrocław] Przebudowa Placu Grunwaldzkiego
Za tydzień otwarcie ronda Reagana

Izabela Strączek, Magda Nogaj 2007-03-28, ostatnia aktualizacja 2007-03-28 20:22
GAZETA WYBORCZAW środę 4 kwietnia przejedziemy już swobodnie rondem na pl. Grunwaldzkim - obiecuje wykonawca. Otwarty zostanie też Pasaż Grunwaldzki

Rondem Ronalda Reagana na razie jeździć będą tylko samochody. Tramwaje muszą jeszcze trochę poczekać.

Rondo miało być otwarte już w grudniu zeszłego roku. Wykonawca nie zdążył jednak z zakończeniem wszystkich prac i kierowcom oddana została tylko część ronda, a dla tramwajów termin przesunięto na koniec stycznia (ale i ta data nie została dotrzymana).

Tramwaje przez rondo nie kursują do dziś. Samochody pojadą w najbliższą środę - zapewnia Zarząd Dróg i Komunikacji.

Michał Gołębiewicz z biura prasowego ZDIK: - Kierowcy przejadą wokół całego ronda. Możliwy będzie też zjazd z niego we wszystkich kierunkach. Zamknięty będzie jedynie wewnętrzny pas na rondzie. Zajmować go będą drogowcy stawiający wiatę przystankową. Ostateczna organizacja ruchu będzie jednak zaakceptowana w czwartek.

Krzysztof Kozioł, rzecznik wykonawcy, firmy Budimex Dromex: - Wszystko wskazuje na to, że zdążymy na środę, by puścić ruch samochodowy. Dwa tygodnie później powinniśmy uruchomić jedno połączenie tramwajowe - między ul. Piastowską a mostem Zwierzynieckim.

Drogowcy muszą się śpieszyć, bo w przyszłą środę otwarty ma być Pasaż Grunwaldzki.

W kilkupoziomowym gigancie ulokuje się aż 200 sklepów i lokali gastronomicznych (dla porównania, w Galerii Dominikańskiej jest ich około setki). Będą tam, pierwsze we wrocławskich centrach handlowych, delikatesy społemowskie. A także pierwsze w Polsce salony odzieżowe hiszpańskiej grupy Inditex (Pull and Bear, Straduivarius i Oysho).

Dwa piętra zajęły H&M, Zara i C&A. Wydzielona została część restauracyjna, tzw. foodcourt, oraz plac zabaw dla najmłodszych.

Multikino w Pasażu ma aż 11 sal kinowych na ponad 2,5 tys. widzów. Rozalia Bisek, dyrektor marketingu kina Helios, zapewnia: - Nie obawiamy się konkurenta. Nie będziemy manewrowali cenami, bo na swój wizerunek pracowaliśmy od dawna. Myślę, że konkurencja pozwoli nam raczej zachęcić mieszkańców, by częściej chodzili do kina.

Na otwarcie nowego centrum przygotowują się inne centra handlowe, choć - jak zapewniają - stawiają na promocje całoroczne. Izabela Turkiewicz, dyrektor Korony: - Rynek rządzi się swoimi prawami, to klient decyduje, które centrum wybiera. Nie ma sensu organizować akcji teraz, bo ludzie i tak przyjdą zobaczyć nowe miejsce.

Monika Pyszkowska, kierująca Galerią Dominikańską: - We Wrocławiu i tak jest mało galerii, więc znajdzie się miejsce dla wszystkich.

W środę pierwszych klientów w Pasażu przyjmie już o godz. 7 elektromarket Saturn, należący do tego samego koncernu co Media Markt.Temat: Berlin zdobyty!


Berlin zdobyty!
Dobre, bo polskie – mówią Niemcy, którzy zostawiają setki euro w polskich sklepach w stolicy Niemiec.

Artelioni, Gino Rossi, Mattoni M – polskie marki obecne w Berlinie bardziej przypominają nazwiska z książki telefonicznej włoskiego miasteczka. Sprawdziliśmy. Największe sukcesy odnoszą ci, którzy nie ukrywają swoich polskich korzeni. Smyk nie przechrzcił się na niemieckiego Knirps (niem. maluch, smyk). I to tam codziennie zmierzają tłumy Niemców. Nawet w poniedziałek...

Kilkanaście minut po otwarciu sklepów. Z centrum handlowego Alexa przy Alerxanderplatz wybiega około 30-letnia szatynka. W ręce trzyma reklamówkę z logo Smyk Alles fur Kinder. Nikola Walden, z zawodu agentka ubezpieczeniowa, dla swojego 2,5-letniego brzdąca kupiła spodenki i koszulki z krótkim rękawem (40 euro). O tym, że nie jest to niemiecki towar, dowiedziała się przy zakupie. – Najpierw zainteresowała mnie nazwa, potem zauważyłam dane na metce. Kiedy przeczytałam zalecenia dotyczące prania, byłam już pewna – dodaje. Wybiera Smyka ze względu na dobrą jakość i ładne, intensywne kolory. Ponadto: – To jedyny tak dobrze zaopatrzony sklep dla dzieci w galerii – podkreśla. Rocznie wydaje ok. 500 euro na same ubranka dla malca.

Bez problemu znajduję kolejnych klientów Smyka. Chociaż to południe i galeria świeci pustkami, akurat przy polskim sklepie kręci się najwięcej osób. Petra kupuje sukieneczkę dla córki. Pielęgniarka Fatma nie może się zdecydować, którą czapeczkę wybrać. Przyszła mama rozgląda się za śpioszkami. Wśród klientów jest też małżeństwo: Katerina i Michel. Chcą kupić koszulkę dla dwuletniego synka znajomej. – Nie jesteśmy tu pierwszy raz. Atrakcyjne ceny i ciekawe wykonanie powoduje, że wracamy do tego sklepu – mówi Michel. – Koleżanka powiedziała mi, że jest to sklep z Polski – dodaje Katerina.

Dla niektórych to wielkie zaskoczenie. – To jest z Polski?! – 26-letnia Ivana z Chorwacji z niedowierzaniem kręci głową. Na wszelki wypadek dopada pierwszego z brzegu sweterka i sprawdza metkę. – Ale fajne! Przekażcie właścicielom Smyka, aby otworzyli sklep w naszym centrum handlowym w Splicie – dodaje. Smyk odwiedza zawsze, ilekroć wpada w odwiedziny do ciotki. Ostatnio wydała na zakupy 80 euro, a teraz wróciła z siostrą Katią i gromadką siostrzeńców. – Takich ładnych rzeczy nie ma nasz Turbo Limač, który oferuje podobne produkty. Tutaj wszystko mi się podoba: kolory, zabawki, ubranka. Mogłabym kupować i kupować dla mojej ośmiomiesięcznej Sary – opowiada, przebierając w leżących na półkach fatałaszkach.

30-letnia prawniczka Ariane mówi mi nawet, że Smyk ma większy wybór niż dział dziecięcy w Zarze. A jeśli dodać, że do tego jest tańszy, wyjaśnia się, skąd taka popularność u praktycznych z natury Niemców. Okazuje się, że zna także inne polskie marki. – Czasem kupuję w Mattoni M – zwierza się. Podobają się jej klasyczne spódnice i żakiety. Mattoni M to dobrze znane w Polsce Monnari. Firma zmieniła nazwę, bo ta okazała się zarezerwowana i to również dla firmy odzieżowej. Jednak ktoś, kto widział reklamy Monnari, bez trudu odnajdzie ich w Berlinie.

W spisie sklepów Alexa znajduję kolejnych dobrych znajomych w Polski: Diverse i Tatuum. Co ważne, polskie marki znajdują się w dobrych lokalizacjach.

Metrem jadę do kolejnego centrum. Eastgate mieści się we wschodniej części miasta. Tutaj zakupy robią głównie rodowici berlińczycy oraz mieszkańcy przedmieścia. Polskie sklepy istnieją tu od 2005 roku. Jest więc Tatuum, Carry, Artelioni (nasz Apart) oraz Gino Rossi. Mimo wczesnego popołudnia jest o wiele więc ludzi niż na Alexanderplatz.

Na wystawie Artelioni widzę zarówno kolczyki ze srebra za 19 euro, jak i naszyjnik z brylantem za ponad 1800 euro. Ekspedientka mówi mi, że najlepiej sprzedaje się kolekcja reklamowana przez byłą miss świata Anetę Kręglicką. – O, nie wiedziałam, że to polska marka? – dziwi się 36-letnia Ingrid, którą spotykam przed wystawą. – Najbardziej podobają mi się przystępne ceny i nietypowy, ładniejszy design – uśmiecha się. Artelioni konkuruje w Niemczech z siecią Christ. Słyszałam, że polska firma dba o atrakcyjność cen w swoim berlińskim salonie. Teraz mam dowód, że i klienci to dostrzegli.

Tatuum ma już dwa sklepy w Berlinie. W tym zlokalizowanym w Eastgate spotykam przesympatycznego pana Heinricha, który okazuje się stałym klientem. – To Polska marka? Nie wiedziałem. Zawsze kupuję tutaj żonie prezenty – mówi mi ten 42-letni informatyk. Po czym jego żona Katerina dodaje, że z kolekcji Tatuum najbardziej lubi ubrania z lnu. – Rzeczy jakościowo możemy porównać z Mustangiem czy Esprit. Odpowiada nam kolorystyka. Więcej kupuję ja niż mój mąż, któremu też podoba się męska kolekcja i zawsze znajdzie coś dla siebie – mówi. Rocznie wydają ok. 2000 euro na odzież. Fakt, że to polski sklep, wzbudził bardzo pozytywną reakcję. Chcieli wiedzieć coś więcej o jednej ze swoich ulubionych marek. Pytali się, co oznacza nazwa. Trochę się zawiedli, gdy odpowiedziałam, że po polsku słowo „tatuum” nic nie znaczy.

Dla 24-letniej Manueli, która jest sekretarką w firmie budowlanej, w zakupach liczy się korzystny stosunek ceny do jakości. Niemcy chyba wszystko oceniają, czy jest preiswert. Za różową lnianą bluzkę, spodnie i sportową kurtkę płaci 195 euro. – O tym, że firma jest z Polski, dowiedziałam się od koleżanki. Kupuję tu głównie dlatego, że ceny pojedynczych rzeczy nie przekraczają 110 euro. Dodatkowym autem są dobre rzeczy z lnu. Ekotrend w modzie jest u nas popularny – dodaje.

Po 10 godzinach spędzonych w berlińskich centrach handlowych w końcu przyszedł czas na odpoczynek. Około 21. pod Bramą Brandenburską czekam na koleżankę, której nie widziałam od roku. 25-letnia Deborah, z pochodzenia Bośniaczka i Filipinka, urodzona w Niemczech, przyjechała na rowerze. Na ramie miała zawieszoną reklamówkę, która od razu rzuciła mi się w oczy. To Tatuum. – Przepraszam za spóźnienie. Dopiero co skończyłam pracę, a jeszcze wpadłam do centrum i kupiłam sobie fajną bluzkę – mówi. Zapytałam, czy wie, skąd jest ta bluzka. Nie miała pojęcia, ale często wpada do Tatuum na zakupy. – Z Polski? Żartujesz – uśmiechnęła się. I tak zaczęłyśmy rozmowę o polskich markach w Berlinie.Temat: w jaki sposób rozwinąć działalność
Witam ponownie.
Budowanie systmu binesu to dluuuuga droga, ale mozliwa do wykonania.
Nad tym co mogałabym ci poradzic z zakresu budowania systemu biznesu tej branzy i w wtych ww. przez ciebie warunkach to musze troche pomyslec (o ile wogole moje rady beda coś warte).
moge ci na razie zproponowac pare rozwiazan z zakresu promocji i reklamy, ktore byc moze zaowocuja wyróznienie twojego stoiska trwale wsród innych stoisk i zdobyciem lojalnych klientów. Staram sie aby moje pomysly były realne do wykonania i zcasowo i kwotowo.

Nie wiem czy masz na targowisku swoj pawilon zamkniety, czy otwarte stoisko na powietrzu, to troche zmienia.
Ok, bez wzgledu na to jakie masz stoisko twoja nazwa (nazwa przyszlej sieci twoich sklepow) musi byc widoczna an gzymsie. tak sie buduje skojarzenia. Nie mozesz byc pawilonem nr 146 musisz sie ajkso anzywac. Nie mzoesz byc stoiskiem:
-gdzie kupilas taka fajna bluzke?
-na tym stoisku w trzeciej alejce... zcekaj a moze to bylo w zcwartej... a nie pamietam ale jest tych bluzek pleno na co drugim stoisku jak zapytasz.

Niech to bedzie prosta anzwa na ajsnym tle ciemne litery (na bialym zcarne ejst b. dobrze) pisalna ladna czcionka, niech to bedzie mila dla ciebie anzwa, imie zony cokolwiek. W zadnym razie PHU imex czy inne Zosimex.

Ok, mowisz, ze trudno ci wybierac towar i rzeczywiscie dobor asortymentu to jest dosc trudna rzecz. Masz dzieci? Bierz je ze soba. dzieci to najlepsi wypatrywacze trendow. dzieci lat 13-17 t5o mistrzowie wypatrywania trendow! Moja siostra kiedys robila w binesie tak jak ty,miala pawilon w centrum miasta malego z ciuchami. Zawsze jak tylko mogla po towar brala ze soba corke. mowi,z e ona by w zyciu nie wybrala tego co sugerowal jeje corka, anwet by an to nie spojrzala a to sie potem najlpeije spzredawalo. Dzieci tak jhak powiedizlam wypatruja nowe trendy, studenci jak jzu sie te trendy rozprzestrzenia ich uzywaja, dorosli owe trendy ajk jzu sie przechodza akceptuja i zcesciowo wdrazaja.
Zadanie domowe: oglądaj teledyski i jesli amsz dzieci nich one tez oglądaja teledyski. Viva, MTV cokolwiek jeszcze tam jest dostepne w kablówkach. Lepiej wersje orginalne a nie viva Polska czy MTV Polska. Każda sobota zadanie domowe zawsze ogladasz lsite przebojow. To wlasnie gl. moda pokazywana w teledyskach ksztaltuje zapotrzebowania masowego klienta na ciuchy. drugie zadaie domowe: lektury obowiazkowe: glamour, twoj styl, elle. Wycinaj strony z ciuchamiz ztych gazet. jesli ansz wlasny pawilon poswiec zcesc sciany i wieszja te zdjecia i podpisuj z którego numeru i z jakij gazety jesli masz u siebie towar wygladajacy podobnie. Zawsze lepeij wyglada towar wyeksponowany na zywej osobie (nawet na zdjeciu) niz powieszony na wieszaku wsrod innych.
To nie do konca ok, ze nie amsz jakis wzorcow marek odziezowych. sprobuj wymienic jakiekolwiek jakie znas zmarki odizezowe. jesli wymieniles 3 i jzu nad zcwarta musiales sie zastanowic sekunde, musisz nadrobic. Bedac w Wawei obowiazkowe wizyty: H&M, Pabia, Reserved, Cropp Town, Espri, Vistula, sunsetsuits, Vero Moda, Dorothy Perkins i jej młodizeżowa wersja Miss Selfridge, Morgan, Benetton, Zara, Mango to na poczatek.
SCzyli pobaw sie w konsumenta. wejdz do akzdego sklepu z akrtka i pisz sobie takie rzezczy jaki:
1. nastrój sklepu: i wal przymiotniki ajkie ci przyjad do głowy: ciplo, zimnoo, nowoczesnie, wytrawnie, kolorowo, stonowanie, avangardowom ,mlodizezowo, klasycznie, elegansko, szrmandzko
2. towar: dla pan, dla panow, klasyka, nowoczesnosc, jaki kolor dominuje jaksie wchodzi

Jak chesz miec siec kilku sklepow musisz myslec ajk firmy co maja siec sklepow a nie jak spzredawca towarow na bazarze. To nie ma brzmiec brzydko, tylko prawda ejst taka,ze twoj klient jest twoim klientem o ile sie nie wzbogaci. Sam wiesz,ze jakosc ubran, ktore sprzedajesz to nie ejst ich anjmocniejsza strona (ciuchy z h&m tez sa do bani jesli chodiz o jakosc, a jednak wszyscy sie o nie tluka a kosztuja wiecj niz na bazarze). Chdiz o to, ze wiekszosc twoich klientow kupuje u ciebie nie dlatego,ze ejst to ich w pelni swiadomy wybor tylko dlatego,z e nie stac ich na rzeczy drozsze. Nie sa wiec lojalnymi klientami, pojda najczesciej tam gdzie taniej. Musisz im wiec dac ulude na miare mozliwosci swoich, taka jaka daja te firmowe sklepy. aby im taka ulude dac musisz te sklepy poznac i zobaczyc co one takiego daja poza towarem.
Rób promocje np: czerwony wtorek. Wystaw jak najwiecje towaru w kolorze czerwnym i daj na niego 10% znizki. Po pierwsze taka bomba jednokolorowa wyrozni cie z tlumu innych stoisk. Na stale gryupuj towar kolorami wiec nie spodnie do spodni tylko biale do bialeg a zielone do zielonego. czlowiek robi zakupy kolorami i kolory majaj pierwszy wplyw na ansze emocje.
Rozdawaj wizytowki ze swoimi namairami , kazdemu kto zrobi zkaupy u ciebie np. znizka w okresie pomiedzy 1 grudnia a 31 grudnia: szal sylwestrowy u Pan. Pobaw sie w promocje do akzdje kreacji sylwestrowej brokat (maly za max 5 PLN),a le to dziala. Wyeksponuj ta promocje,z eby akzdy aj widzial. rob takie promocje czesto. Beda do ciebie przychodzili klienci liczac,z e zawsze u ciebie ejst jaks wartosc dodana. Z zcasem te male ekstra mzoesz pakowac w trobe papaierowa z twoim logo, z ta nazwą. ogolnie torby papaierowe sa lepsze niz plastykowe reklamowki (kojaza sie z wyzszym prestizem, no ale to jzu jest inwestycja)
Nie boj sie dawac klientom swoj nr. telefonu, sugeruj,z emoga dzwonic i sie pytac czy udalo ci sie np. znalezcjeszce jedne taki sweter o jaki pytali.

Stawaj an głowie,z eby miec zawsze pelna rozmiarówke. pelna rozmiarowka to klucz do zadowolonego klinta. Dla klient ato okropne uczycie kiedy che cos kupic i an prawde che wydac pieniadze a juz kompletnie nie am an co bo bnie ma ejgo rozmoarow. Posmak nieudanego polowania zostaje na dlugo i odstrecza od stoiska.

Palisz? Rzuc palenie. Nie ma nic gorszego niz smierdzacy fajkami pawilon, a wystarczy,z ejedna osoba pali to dlaniepalacych smerdzi wszystko. Zawsze zatrudniaj niepalace ekspedientki. palace tylko kombinuja jak tu wyjsc an peta co godizne i an chwilek zamknac sklepik lub sterczec na zewnatrz i olewac klienta lub prowadzc z nim rozmowe zzewnatzr pawilonu. to juz szczyt lekcewazenia rozmawiac z klientem z petem w reku!
ciuchy z tworzyw sztucznych same w sobie niepieknie pachna jak dolozyc do tego anwet delikatny smrod fajek-kaplica. za to w pawilonach zamknietych dobrze robi rozsiewanie aldnychz apachow. Ale delikatnych i raczej naturalnych. kominek zapachowy z olejkiem eterycznym sie sprawdza. W angli agenci nieruchomosci gdy sprzedaja dom przyjzzdzaja na mijsce jkies 40 minut wczesniej i do piekarnika wkladaja laske wanilii. Hajcuja na amxa jakies 15 minut i wsyztsko wylaczaja i wychodza. spotykaja sie zklientem udajac z,e wlasnie przyjechali i wpuszczaja ich do domu. Skojarzenia zapachowe siedza w nas b. gleboko. W Anglii taki zapach wanilii unoszacy sie w powietzu kojazry sie ze spokojem rodzinnym (placek waniliowy pieczony przez brytyjskie matkiw wekend) z atmosfera domowa. Moze warto takei zapachowe manipulacje pzreniesc na polski grunt. Np. przed sw bozego anrodzenia olejek cynamonowy i swierkowy.

a jak wymysle jak rozwinac to w system binesu to napisze wiecje.